Heigs: Notiekošais Ukrainā ir lielākā krīze Eiropā 21.gadsimtā, Mixnews.lv

Heigs: Notiekošais Ukrainā ir lielākā krīze Eiropā 21.gadsimtā

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. martā plkst. 12:45

Notiekošais Ukrainā ir "lielākā krīze Eiropā 21.gadsimtā", pirmdien paziņoja Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs, vēsta LETA-AFP.

"Ir grūti novērtēt šādas lietas, taču viennozīmīgi tā ir lielākā krīze Eiropā 21.gadsimtā, un tam būs jāvelta visi diplomātiskie centieni," britu raidsabiedrības BBC radio no Kijevas sacīja Heigs.

Lielbritānijas ārlietu ministrs arī mudināja Krieviju atvilkt savus spēkus no Krimas, pretējā gadījumā brīdinot par "būtiskām izmaksām".

Jautāts par Lielbritānijas un citu valstu lēmumu izstāties no sarunām, kuru mērķis bija sagatavot Krievijā gaidāmo G8 sanāksmi, Heigs norādīja: "Ir tādi diplomātiski pasākumi, ko jau esam sākuši. Ir virkne citu būtisku izmaksu. Es nevēlos tās šobrīd uzskaitīt, tās kopā ar maniem kolēģiem ES ārvalstu ministriem šodien tiks apspriestas. Tās tiek apspriestas arī ar Savienotajām Valstīm, Japānu, Kanādu un citām valstīm."

"Taču nav šaubu, ka šādas izmaksas būtu. Pasaule nevar vienkārši ļaut tam notikt. Pasaule nevar pateikt, ka ir labi patiesībā šādā veidā pārkāpt citas valsts suverenitāti," viņš piebilda.

Tikmēr ASV valsts sekretārs Džons Kerijs svētdien brīdināja, ka Krievija varētu zaudēt savu vietu pasaules industriāli attīstītāko valstu grupā G8.

Komentāri