Palestīnieši draud sūdzēt Izraēlu Starptautiskajā Krimināltiesā, Mixnews.lv

Palestīnieši draud sūdzēt Izraēlu Starptautiskajā Krimināltiesā

фото

Pasaulē | 2013. gada 24. janvārī plkst. 09:43

Palestīnieši piedraudējuši sūdzēt Izraēlu Starptautiskajā Krimināltiesā (SKT), ja tā uzbūvēs jaunus kolonistu mājokļus Austrumjeruzalemē, ziņo LETA.

Uzrunājot ANO Drošības padomi, Palestīniešu pašpārvaldes ārlietu ministrs Rijads al Malki trešdien norādīja, ka lēmums atkarīgs no jaunās Izraēlas valdības.

Jau ziņots, ka Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu valdība nākamajā dienā pēc tam, kad ANO 29.novembrī Palestīnai piešķīra pieaicinātās valsts statusu, izsludināja 3000 jaunu ebreju kolonistu mājokļu būvniecību okupētajās palestīniešu teritorijās.

Būvniecība paredzēta arī tā dēvētajā E1 koridorā, kas atrodas starp Jeruzalemi un Maaleh Adumimas koloniju. Ja kolonistu apmetnes tiks uzbūvētas arī E1 koridorā, Rietumkrasts faktiski tiks sašķelts divās daļās, bet palestīniešu teritorijas pilnībā nošķirtas no Jeruzalemes.

Palestīniešu amatpersonas jau iepriekš izteikušās, ka varētu vērsties SKT, bet Malki paziņojums izskanējis kā neierasti tieši draudi.

Anektētās Austrumjeruzalemes kolonistu rajonos dzīvo 200 000 izraēliešu, bet vēl 340 000 - apmetnēs pārējās okupētā Rietumkrasta teritorijās.

foto: diena.lv

Komentāri