Jaceņuks: Krima ir un paliks Ukrainas sastāvā, Mixnews.lv

Jaceņuks: Krima ir un paliks Ukrainas sastāvā

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. martā plkst. 09:35

Ukraina nekad neatteiksies no Krimas, un tā ir un paliks Ukrainas sastāvā, uzsvēris Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, ziņo LETA-AFP.

"Mūsu krievu kaimiņi mūsu nacionālajā teritorijā bez jebkāda iemesla pastrādājuši neattaisnojamu agresiju, taču Krimas autonomā republika bija, ir un paliks Ukrainas teritorija," lasāms otrdien Vācijas izdevumā "Bild" publicētajā intervijā ar Jaceņuku.

"Mēs izmantosim visus starptautisko tiesību mehānismus, lai atrisinātu šo problēmu. Es nevēlos pieredzēt, ka Krima kļūst par jauno Abhāziju," piebilda Ukrainas premjerministrs.

Jāatgādina, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

Komentāri