Krievija draud pilnībā samazināt ekonomisko atkarību no ASV, Mixnews.lv

Krievija draud pilnībā samazināt ekonomisko atkarību no ASV

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. martā plkst. 11:50

Ja Vašingtona piemēros sankcijas Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, Krievija ir gatava līdz nullei samazināt valsts ekonomisko atkarību no ASV, ziņo LETA-AFP.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks Sergejs Glazjevs paziņoja, ka Krievija varētu pārtraukt ASV dolāru izmantošanu starptautiskajos norēķinos. Viņš pauda viedokli, ka šāds Krievijas solis novedīšot pie ASV finanšu sistēmas sabrukuma.

"Mēs ne tikai atradīsim veidu ne tikai samazināt savu atkarību no ASV līdz nullei, bet arī gūsim no šīm [ASV] sankcijām ievērojamu labumu paši sev," paziņoja Glazjevs.

"[ASV] Mēģinājums piemērot sankcijas novedīs pie ASV finanšu sistēmas sabrukuma, kas izbeigs ASV dominanci globālajā finanšu sistēmā," viņš piebilda.

Tikmēr Krievijas mediji vēsta, ka Glazjevs ASV sankciju gadījumā Krievija varētu atteikties atmaksāt kredītus ASV bankām.

Glazjevs arī norādīja, ka gadījumā, ja ASV pieņems lēmumu iesaldēt Krievijas pilsoņu un uzņēmumu aktīvus ārvalstīs, Krievija ieteiks visiem pārdot iegādātās ASV parādzīmes. Viņš uzsvēra, ka Krievija ir iegādājusies ASV obligācijas vairāk nekā 200 miljardu dolāru vērtībā.

Komentāri