Krievija sola atvieglot pilsonības piešķiršanu bijušo PSRS valstu pilsoņiem, Mixnews.lv

Krievija sola atvieglot pilsonības piešķiršanu bijušo PSRS valstu pilsoņiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. martā plkst. 12:45

Krievijā tiek gatavots likumprojekts, kas atvieglos Krievijas pilsonības piešķiršanu Ukrainas iedzīvotājiem, kā arī etniskajiem krieviem, kuri šobrīd dzīvo citās savulaik PSRS teritorijā ietilpstošajās valstīs, ziņo LETA-NEWSRU.COM.

"Mums nav tiesību atteikt cilvēkiem, kuri lūdz Krievijas pilsonību, jo mēs nezinām, kā notikumi var turpmāk attīstīties," komentējot notiekošo Ukrainā, sacīja Krievijas Valsts domes vicespīkers Aleksandrs Žukovs.

Viņš atklāja, ka uz Krievijas pilsonību varēs pretendēt "visi, kas runā krieviski un kuriem ir tiešie radinieki, kas dzīvojuši Padomju Savienības teritorijā."

Pēc viņa teiktā, īpaša komisija izvērtēs pretendentu zināšanas krievu valodā, vēsturē un piešķirs uzturēšanās atļauju, bet vēlāk arī pilsonību.

Komentējot notiekošo Ukrainā, un jo īpaši Krimā, Krievijas Valsts domes vicespīkers pauda cerību, ka "izdosies atrisināt situāciju mierīgā ceļā".

Žukovs arī uzsvēra, ka Krievijai jāieņem "stingra nostāja", precizējot, ka runa nav par militāru iejaukšanos, bet gan Krimas "iespējām uz pašnoteikšanos".

Komentāri