Krievija rubļa glābšanai pārdod vairāk nekā 10 miljardus dolāru, Mixnews.lv

Krievija rubļa glābšanai pārdod vairāk nekā 10 miljardus dolāru (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. martā plkst. 13:08

Krievijas centrālā banka rubļa glābšanai pirmdien pārdeva 11,3 miljardus ASV dolāru (8,31 miljardu eiro), kas ir rekordliels apjoms, liecina "Bank Rosii" publiskotie dati, ziņo LETA-AFP.

Maskavas biržas indeksi un Krievijas rublis pirmdien dramatiski zaudēja vērtību, investoriem reaģējot uz Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā un rietumvalstu brīdinājumiem par iespējamām ekonomiskām sekām.

3.marts finanšu tirgos jau nodēvēts par "melno pirmdienu".

Lai ierobežotu rubļa vērtības kritumu, Krievijas centrālā banka "Bank Rosii" pārdeva ārvalstu valūtas rezerves, lai izpirktu finanšu tirgū milzīgā daudzumā nonākušos rubļus.

Sīkāku informāciju centrālā banka trešdien gan nesniedza, taču jau pirmdien tā pauda gatavību īstenot vērienīgu intervenci, norādot, ka palielinātas nepastāvības dēļ tā katru dienu veic tirgus situācijas novērtēšanu.

Krievijas ziņu aģentūras vēsta, ka centrālās bankas pirmdien pārdotās ārvalstu valūtas apjoms ir visu laiku lielākais, pārspējot 2011.gada septembrī reģistrēto rekordu aptuveni piecas reizes.

Biržu mākleri jau iepriekš bija norādījuši, ka centrālā banka pirmdien īstenojusi vērienīgu intervenci, taču šī bija pirmā reize, kad bankas pašas dati apstiprina šo aktivitāšu apjomu.

Analītiķi norāda, ka šī intervence, visticamāk, bijusi veiksmīga, jo rubļa vērtība kopš pirmdienas ir stabilizējusies.

Jau nedēļas nogalē pie Maskavas valūtas maiņas punktiem veidojās garas rindas, Krievijas iedzīvotājiem mainot savus uzkrājumus uz ārvalstu valūtām.

Krievijas iedzīvotājiem nav uzticības nacionālajai valūtai, kaut arī Krievijas amatpersonas uzstāj, ka bažām par rubļa kursu nav pamata. Krievijas rublim jau iepriekšējās nedēļās bija nācies izjust ievērojamu spiedienu, ko radīja investoru bažas par attīstības tirgiem, kā arī nepārliecinošās Krievijas ekonomiskās izaugsmes perspektīvas.

Komentāri 2
bilspirms 4 gadiem
Sagadīšanās???
krievu ruletepirms 4 gadiem
Tieši tik Eiropa nolēmusi dot Ukrainai.