Turcijas premjers grib bloķēt YouTube un Facebook, Mixnews.lv

Turcijas premjers grib bloķēt YouTube un Facebook

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. martā plkst. 13:55

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans apsver iespēju pēc šomēnes paredzētajām vietējām vēlēšanām aizliegt piekļuvi vietnēm "YouTube" un "Facebook", ziņo LETA-DPA.

Ar šādiem spriedumiem Erdogans nācis klajā televīzijas intervijā ceturtdien vakarā, kad tika publiskoti viņa privāto sarunu ieraksti, kas, pēc visa spriežot, iegūti noklausīšanās ceļā.

"Mēs nepieļausim, ka "YouTube" un "Facebook" iznīcina mūsu nāciju. Mēs spersim soļus, ieskaitot slēgšanu," sacīja premjers, kurš jau iepriekš izteicies pret sociālajiem medijiem.

"YouTube" Turcijā bija aizliegts divus gadus, bet nesen šī vietne atbloķēta.

Turcijā vietējās vēlēšanas notiks 30.martā, un tās būs nopietns pārbaudījums Erdogana Taisnīguma un attīstības partijai. Nopludinātie ieraksti, kuru autentiskums vēl nav apstiprināts, saista Erdoganu un viņa sabiedrotos ar korupciju un centieniem kontrolēt medijus.

Visnesenākajos ierakstos, kas publicēti sociālo mediju vietnēs, dzirdams, kā Erdogans kritizē kāda laikraksta īpašnieku par viņa izdevuma publikācijām. Telefonsarunas beigās laikraksta īpašnieks sācis raudāt.

Erdogana nometne materiālu nopludināšanā vaino trimdā ASV dzīvojošo musulmaņu garīdznieku Fetullu Gilenu, kurš no Erdogana sabiedrotā kļuvis par ienaidnieku. Gilens bauda cieņu savu sekotāju vidū, no kuriem daudzi strādā valsts institūcijās.

Komentētāji pievērsuši uzmanību tam, ka savos pēdējos izteikumos Erdogans nav pieminējis tviteri.

Komentāri