Krimas parlamenta spīkers Ukrainas bankām parādā miljardu grivnu, Mixnews.lv

Krimas parlamenta spīkers Ukrainas bankām parādā miljardu grivnu

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. martā plkst. 15:27

Aktīvi par Krimas pievienošanos Krievijai aģitējošais reģionālā parlamenta spīkers Vladimirs Konstantinovs Ukrainas bankām ir parādā vairāk nekā miljardu grivnu (77 miljonus eiro), vēsta tīmekļa medijs "Tyzhden", atsaucoties uz Tiesu lēmumu vienotā reģistra informāciju.

Parādā Ukrainas bankām ir "Konsol LTD", kā arī citi ar spīkeru saistīti uzņēmumi. Nelielu naudas summu Konstantinova bizness ir parādā valsts bankai "Ukreksimbank", ziņo LETA-KORRESPONDENT.

Konstantinova uzņēmumi aizņēmušies naudu 2006. un 2013.gadā. Pret Konstantinova uzņēmumiem pretenzijas ir arī bankām "Prominvestbank" un "Kijevskaja Rus" - kopumā 50 miljonu grivnu apjomā.

Pats Konstantinovs šobrīd uzturas Maskavā, kur ar Krievijas vadības cilvēkiem pārrunā Krimas pievienošanu Krievijai.

Krievija kopš pagājušās piektdienas faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas.

Kijeva jebkādus Krimas mēģinājumus rīkot referendumu pasludinājusi par nelikumīgiem, taču tajā pašā laikā Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas.

Komentāri