Obama ar Eiropas, tostarp Baltijas līderiem, pārrunā situāciju Ukrainā, Mixnews.lv

Obama ar Eiropas, tostarp Baltijas līderiem, pārrunā situāciju Ukrainā (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. martā plkst. 11:18

ASV prezidents Baraks Obama sestdien ar Eiropas, tostarp Baltijas valstu līderiem, telefoniski apspriedis satraucošo situāciju Ukrainā. Kā informē Baltais nams, Obamam bijušas telefonsarunas ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu, Lielbritānijas premjerministru Deividu Kemeronu, kā arī Itālijas premjerministru Mateo Renci.

"Līderi atkārtoti pauda dziļu satraukumu par nenoliedzamo Krievijas pastrādāto starptautisko tiesību pārkāpumu un atkārtoti izteica atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei," teikts Baltā nama paziņojumā.

Turklāt Obamam bijusi arī telefonkonference ar Baltijas valstu līderiem. Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests informē, ka sarunā ASV apliecinājusi nemainīgu un stingru atbalstu Baltijas valstu drošībai.

Pēc ASV prezidenta Baraka Obamas iniciatīvas vakar notika pusstundu ilga telefonsaruna ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Igaunijas Republikas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu un Lietuvas Republikas prezidenti Daļu Grībauskaiti. Saruna skāra virkni būtisku jautājumu saistībā ar Krievijas rīcību, iejaucoties suverēnas valsts Ukrainas iekšējās lietās.

ASV prezidents, uzrunājot Baltijas valstu kolēģus, atsaucās uz nozīmīgo tikšanos Vašingtonā pērn augustā un, uzsverot NATO līguma 5.paragrāfa būtību, atkārtoti apliecināja ASV atbalstu Baltijas valstu drošībai un pasvītroja, ka Baltijas valstis ir nozīmīgi ASV partneri.

Visi sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka Krievijas rīcība Ukrainā, pārkāpjot tās suverenitāti un apdraudot teritoriālo nedalāmību, ir nepieņemama, informē preses dienests.

Baraks Obama informēja Baltijas valstu prezidentus, ka ASV konsultējas ar partneriem Eiropas Savienībā (ES), kas bija arī šīs sarunas viens no mērķiem, un citur pasaulē, lai dotu skaidru signālu Krievijai par tās rīcības neatbilstību starptautiskajai tiesību sistēmai. ASV prezidents uzsvēra, ka situācijai nepieciešama deeskalācija un tiek meklēts diplomātisks risinājums.

Bērziņš pateicās par ASV atbalstu, kas jau izskanēja pirms dažām dienām notikušajā telefona sarunā ar viceprezidentu Džo Baidenu. Par šādu rīcību realitātē liecina arī ASV ātrā reakcija, nosūtot papildus lidmašīnas patrulēšanai Baltijas gaisa telpā.

Sarunas dalībnieki pauda vienotu viedokli par nepieciešamību atbalstīt Ukrainu. Šajos apstākļos nepieciešama vienota nostāja ES, kas jau tika demonstrēta ar Eiropadomes 6.marta paziņojumu, kurā tika noteikta tūlītēja ES reakcija un iezīmēta tālākā darbība gadījumā, ja nenotiek situācijas deeskalācija. Tāpat sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka šāda Krievijas rīcība ietekmē drošības situāciju reģionā, ko nedrīkst atstāt bez ievērības.

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicināja ASV Prezidentu apmeklēt Baltijas valstis.

Komentāri 1
brunispirms 5 gadiem
Jau menesi runa un bez rezultatiem....