Krimas "pašaizsardzība" Simferopolē ieņem kara hospitāli, Mixnews.lv

Krimas "pašaizsardzība" Simferopolē ieņem kara hospitāli

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. martā plkst. 18:55

Pirmdien aptuveni 20 agresīvi noskaņoti "Krimas tautas pašaizsardzības" dalībnieki Krimas galvaspilsētā Simferopolē ieņēmuši kara hospitāli, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas paziņojumu, informē LETA-UNIAN.

Neidentificēti cilvēki Simferopoles kara hospitāļa priekšnieku izveduši ārpus medicīnas iestādes teritorijas. Savā darba vietā viņš varējis atgriezties tikai pēc Ukrainas jūras spēku pārstāvju sarunām ar slimnīcu ieņēmušajiem uzbrucējiem.

Pavēlniecība un viss medicīniskais personāls ir nobloķēti kluba telpās. Patlaban slimnīcā atrodas 20 smagi slimu cilvēku, viens no viņiem atrodas reanimācijā. Slimnīcas ārsti nevar sniegt pacientiem palīdzību.

Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Komentāri