Ukrainā apcietina bijušo Harkovas apgabala gubernatoru, Mixnews.lv

Ukrainā apcietina bijušo Harkovas apgabala gubernatoru (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. martā plkst. 21:53

Ukrainas varasiestādes apcietinājušas bijušo Harkovas apgabala gubernatoru Reģionu partijas politiķi Mihailo Dobkinu, kurš iepriekš bija paziņojis par savu apņemšanos kandidēt Ukrainas prezidenta vēlēšanās, ziņo LETA-UKRAINSKA PRAVDA.

"Tikko Mihailo Markovičs pl.17:20 pārkāpa Ģenerālprokuratūras izmeklētāja [kabineta] slieksni, viņš tika aizturēts, balstoties uz Kijevas Ševčenko rajona tiesas lēmumā," pavēstīja viņa advokāte Jūlija Pļetņeva.

Viņa uzskata, ka lēmums, uz kura pamata viņas klients aizturēts, ir nelikumīgs.

"Tajā teikts, ka Dobkins it kā izvairās no izmeklēšanas. Tas neatbilst patiesībai," sacīja advokāte.

Viņa arī uzsvēra, ka Dobkins Ģenerālprokuratūrā ieradies brīvprātīgi, pēc tam, kad viņam piezvanījis Ukrainas Drošības dienesta Harkovas apgabala nodaļas priekšnieks.

Dobkins tiek turēts aizdomās, ka viņš, būdas amatpersona, "publiski aicinājis mainīt Ukrainas teritorijas robežas un pārkāpt konstitūcijā noteikto kārtību", sacīja advokāte.

Otrdien Kijevas Ševčenko rajona tiesa izskatīs jautājumu par Dobkina paturēšanu apcietinājumā, viņa piebilda.

"Es varu pateikt, ka Mihailo Dobkins ir Ukrainas pilsonis un nekad nav izteicies, atbilstoši manai izpratnei, par konstitūcijas pārkāpšanu vai Ukrainas pārdalīšanu," komentējot Dobkina aizturēšanu, sacīja Harkovas mērs Genādijs Kerness.

Par lēmumu balotēties Ukrainas prezidenta vēlēšanās Dobkins paziņoja 24.februārī, jau pēc tam, kad Ukrainas parlaments no amata bija atstādinājis līdzšinējo valsts galvu un Reģionu partijas līderi Viktoru Janukoviču.

Komentāri 1
Lūkpirms 5 gadiem
tā ar kūdītājiem un musinātājiem ir jārīkojas arī Latvijā.
Krievu šovinisti atklāti staigā baros pa Rīgu un aicina uz vardarbību līdz pat Rīgai.