ANO sarunās par Ukrainu Rietumiem neizdodas izdarīt spiedienu uz Krieviju, Mixnews.lv

ANO sarunās par Ukrainu Rietumiem neizdodas izdarīt spiedienu uz Krieviju

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. martā plkst. 09:07

Rietumvalstis pirmdien centās ANO Drošības padomē pastiprināt spiedienu uz Krieviju jautājumā par tuvojošos Krimas referendumu, tomēr Maskava palikusi nelokāma, ziņo LETA-AFP.

ANO Drošības padome pirmdien atkal tikās aiz slēgtām durvīm, lai spriestu par Ukrainas krīzi.

Neformālās sanāksmes sasaukšanu bija pieprasījusi Ukraina. Tās diplomāts arī piedalījās sēdē. Desmit dienu laikā tā bija jau piektā Ukrainas krīzei veltītā sanāksme.

"Šī sanāksme patiesībā bija aicinājums Krievijai neiet pa šo ceļu, iesaistīties sarunās. (..) bet krievi neizrāda ne mazāko zīmi, ka mūsos klausītos," norādīja Francijas vēstnieks Žerārs Aro.

"Situācija pasliktinās dienu no dienas (..) ir steidzamības sajūta," viņš piebilda.

"Ja Krievija pievienos Krimu, tas būs ļoti nopietni un tam būs lielas sekas starptautiskajās attiecībās," norādīja Aro, piebilstot, ka Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins atkārtojis, ka "Krievija izpildīs savu vēsturisko pienākumu" pret Krimu.

Lielbritānijas vēstnieks Marks Laels Grants norādīja, nav redzējis nekādu Krievijas pozīcijas atmaigšanu, bet ir novērojis arvien pieaugošāku Krievijas izolāciju.

Kā stāsta Laels Grants, Ukrainas vēstnieks ANO uzsvēris, ka Krimas referendums par pievienošanos Krievijai ir pretlikumīgs, un tādās pašās domās ir gandrīz visas ANO Drošības padomes dalībvalstis.

"Skaidrs, ka brīvu un godīgu referendumu nevar sarīkot, kad Krimu kontrolē Krievijas karavīri," viņš piebilda.

Drošības padomei līdz šim nav izdevies ieņemt vienotu nostāju Ukrainas jautājumā. Krievija ir Drošības padomes pastāvīgā dalībvalsts, kas tai dod tiesības izmantot veto tiesības jebkura nevēlama lēmuma bloķēšanai.

Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Komentāri