Viens no pazudušās Malaizijas lidmašīnas pasažieriem ar zagto pasi ir irānis, Mixnews.lv

Viens no pazudušās Malaizijas lidmašīnas pasažieriem ar zagto pasi ir irānis

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. martā plkst. 11:22

Viens no sestdien pazudušās aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīnas pasažieriem, kurš ceļoja ar zagtu pasi, ir 19 gadus vecs irānis, kurš vēlējies doties uz Vāciju, atsaucoties uz Malaizijas policijas sniegto informāciju, ziņo LETA-DPA.

Nekas neliecina, ka viņš būtu bijis iesaistīts kādā teroristu organizācijā, pēc konsultācijām ar ārvalstu izlūkdienestu kolēģiem secinājusi Malaizijas policija.

Noskaidrojies, ka divi lidmašīnas pasažieri izmantojuši zagtas pases. 19 gadus vecais irānis Puria Nurs Mohamads Mehrdads ceļojis ar Austrijas pilsoņa pasi, par kuras nozagšanu iepriekš tika paziņots Taizemes likumsargiem, atklāja Malaizijas policija.

Laikraksts "Bangkok Post" ziņoja, ka abi lidmašīnas pasažieri ar zagtajām pasēm ceļojuši ar biļetēm, kas pasūtītas Irānā.

Taizemes policija apstiprinājusi, ka abas biļetes nopirktas ceturtdien divās tūrisma aģentūrās Taizemes kūrortu pilsētā Phatajā. Kāds tās savācis un samaksājis Taizemes valūtā.

Abas biļetes ar e-pasta starpniecību pasūtījis kāds vīrietis vārdā Ali no Irānas, atsaucoties uz darbinieku vienā no tūrisma aģentūrām, ziņo "Bangkok Post".

Tūrisma aģentūras sniegtā informācija liecina, ka Ali ir pastāvīgs klients un sākotnēji vēlējies iegādāties biļetes uz aviokompāniju "Etihad Airlines" vai "Qatar Airways" reisiem uz Kopenhāgenu un Frankfurti. Vēlāk viņš izvēlējies aviokompāniju "China Southern Airlines", kurai noslēgts līgums par reisa apkalpošanu ar "Malaysia Airlines", jo šīs biļetes bijušas lētākas.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka "Malaysia Airlines" lidmašīna "Boeing 777-200" pazuda sestdien ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki. Neraugoties uz intensīvajiem meklēšanas darbiem, lidaparātu joprojām nav izdevies atrast.

Sakari ar lidmašīnu pārtrūka brīdī, kad tā atradās netālu no Malaizijas un Vjetnamas gaisa telpu robežas, un tas notika aptuveni stundu kopš lidmašīnas izlidošanas.

No lidmašīnas netika saņemti signāli par tehniskām ķibelēm, neatbilstošiem laikapsākļiem vai citām grūtībām.

Amatpersonas neizslēdz iespējamību, ka lidaparāts ticis nolaupīts. Lidmašīnas meklēšanā iesaistīti vairāk nekā 20 lidaparāti un 40 kuģi no septiņām valstīm.

Komentāri