Janukovičs: Esmu leģitīmais Ukrainas prezidents, Mixnews.lv

Janukovičs: Esmu leģitīmais Ukrainas prezidents

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. martā plkst. 12:29

Gāztais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs otrdien Krievijā sarīkotajā preses konferencē atkal paziņojis, ka viņš esot likumīgais valsts vadītājs, ziņo LETA-AFP/SEGODNJA/REUTERS.

Preses konferencē, kas, tāpat kā viņa iepriekšējā uzstāšanās, notika Rostovā pie Donas, Janukovičš uzsvēra, ka esot gatavs atgriezties Ukrainā, tiklīdz to ļaušot apstākļi.

фото

"Tiklīdz apstākļi ļaus, un esmu drošs, ka nebūs ilgi jāgaida, es bez šaubām atgriezīšos Kijevā," viņš paziņoja.

Padzītais prezidents uzstāja, ka viņš joprojām ir arī Ukrainas armijas virspavēlnieks, un pauda pārliecību, ka bruņotie spēki nepildīšot jaunās valdības "noziedzīgās pavēles".

Kārtējo reizi Janukovičs, kas uzstājās krievu valodā, žēlojās, ka Ukrainā varu esot sagrābuši "ekstrēmisti", un norādīja, ka 25.maijā paredzētās Ukrainas prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas būšot "absolūti nelikumīgas un nelegālas".

фото

Vēršoties pie jaunās Ukrainas vadības, viņš arī sacīja, ka "agrāk vai vēlāk, drīzāk jau agrāk", viņi tiks saukti pie atbildības.

"Jūs tiksiet saukti pie atbildības par tautas ciešanām. Ukraina šobrīd piedzīvo smagus laikus," viņš norādīja.

Arī situācijā Krimā Janukovičs vainoja Ukrainas jauno vadību.

"Jūsu rīcība novedusi pie fakta, ka Krima atdalās, un dienvidu un austrumu ļaudis pieprasa cieņu pat automātisko ieroču klātbūtnē," norādīja gāztais Ukrainas prezidents. "Mēs izkļūsim no šīm grūtībām, tauta, kuru jūs esat nodevuši, to redzēs, un valsts atkal celsies un vienosies."

фото

Atšķirībā no iepriekšējās preses konferences, kuru Janukovičs sarīkoja īsi pēc aizbēgšanas no Krievijas, otrdienas uzstāšanās ilga tikai septiņas minūtes. Pēc sava paziņojuma nolasīšanas, gāztais prezidents atstāja skatuvi, neatbildot ne uz vienu jautājumu.

Komentāri