Krimas parlaments pasludina neatkarību no Ukrainas, Mixnews.lv

Krimas parlaments pasludina neatkarību no Ukrainas (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. martā plkst. 12:36

Krimas prokrieviski noskaņotais reģionālais parlaments otrdien nobalsojis par pussalas neatkarību no Ukrainas, lai gan jau 16.martā tas izsludinājis referendumu par pievienošanos Krievijai, ziņo LETA-AFP.

"Deklarāciju par Krimas Autonomās Republikas un Sevastopoles pilsētas neatkarību" atbalstīja 78 no 81 klātesošā deputāta, teikts reģionālā parlamenta preses dienesta izplatītajā paziņojumā.

Krimas parlamenta lēmuma mērķis acīmredzot ir radīt tiesisku ietvaru, lai Krima varētu pievienoties Krievijai kā neatkarīga valsts.

Parlamenta preses dienesta paziņojumā norādīts, ka "neatkarības deklarācija" stāsies spēkā pēc referenduma, ja vēlētāji tajā nolems par pievienošanos Krievijai.

Deklarācijā minēta atsauce uz Kosovas atdalīšanos no Serbijas, piebilstot, ka "valsts daļas vienpusēja neatkarības deklarācija nepārkāpj starptautiskās tiesības".

Ja referendumā tiks izlemts par pievienošanos Krievijai, "Krimas republika kā neatkarīga un suverēna valsts lūgs Krievijas Federāciju to pievienot", nolēmis Krimas parlaments.

Komentāri 2
Svetapirms 5 gadiem
Cik var ņemties? Viņi nez paši saprot, ko dara?
Munispirms 5 gadiem
Eiropas naudu viņiem vairs neredzēt.
Kas būs ar Donbasu?Tie arī tagad raujas pie krievijas, bet krievi nespēs pacelt Krimu, kur nu vēl Donbasu, kur steidzami nepieciešama ražošanas modernizācija,lai tas kļūtu konkurētspējīgs un rentabls.
Krievu šovinisti ir iebraukuši auzās!