ANO sūtnis tomēr nedosies uz Krimu, Mixnews.lv

ANO sūtnis tomēr nedosies uz Krimu

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. martā plkst. 21:22

ANO sūtnis, kurš patlaban apceļo Ukrainu, pretēji iepriekš plānotajam, uz Krimu tomēr nebrauks, ņemot vērā bažas par loģistikas un drošības jautājumiem, otrdien paziņoja ANO preses sekretārs Stefans Dudžariks.

ANO ģenerālsekretāra vietnieks cilvēktiesību jautājumos Ivans Simonovičs pagājušajā nedēļā ieradās Ukrainā. Vispirms viņš apmeklēja Kijevu, bet tad devās uz Harkovu, valsts austrumos, kur viņš atrodas arī patlaban.

Kā pastāstīja Dudžariks, Krima no Simonovičs brauciena plāniem svītrota, vismaz pagaidām.

Otrdien prokremliskie kaujinieki likuši atcelt teju vai visus lidojumus no Krimas galvaspilsētas Simferopoles lidostas un uz to. Vienīgi lidojumus uz Maskavu un no tās atļauts turpināt.

"Simonoviča kungs nedosies uz Krimu, ņemot vērā loģistikas situāciju un it īpaši apstākli, ka lidosta ir slēgta visiem lidojumiem no citiem Ukrainas reģioniem," sacīja preses sekretārs.

"Patlaban loģistikas dēļ mēs nevaram doties uz Krimu, un mēs aplūkojam vispārējās drošības jautājumus," sacīja Dudžariks.

Simonovičs Harkovā ticies ar "vietējo varasiestāžu pārstāvjiem, lai diskutētu par ar cilvēktiesībām saistītiem soļiem, kas varētu sekmēt situācijas deesaklāciju", sacīja preses sekretārs, norādot, ka Simonovičs trešdien dosies uz Ļvovu, Ukrainas rietumos.

Nopietnā incidentā Krimā 5.martā jau iekļuva ANO diplomāts Reberts Serijs. Viņa automašīnu tur uz ceļa apturēja bruņoti cilvēki bez atpazīšanās zīmēm, bloķējot sūtņa pārvietošanos. Bruņotie cilvēki centušies ar spēku piespiest sūtni doties uz lidostu, taču viņš atteicies.

Sūtnis ar vairākiem pavadošajiem cilvēkiem patvēries līdzās esošajā veikalā, kuru ielenkuši aptuveni 40 līdz 50 cilvēki ar Krievijas un Krimas karogiem, kuri skandējuši "Krievija! Krievija!" un "Putins! Putins!". Taču vairāki cilvēki un žurnālisti izveidojuši "dzīvo koridoru" līdz viņa mikroautobusam, un Serijam izdevies to sasniegt. Pēc notikušā ANO sūtnis nolēmis pārtraukt misiju Krimā un doties uz lidostu.

Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Komentāri