Pēc intervijas ar Ukrainas "Labējā sektora" līderi atlaiž Lenta.ru galveno redaktori, Mixnews.lv

Pēc intervijas ar Ukrainas "Labējā sektora" līderi atlaiž Lenta.ru galveno redaktori

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. martā plkst. 19:35

Krievijas mediju uzraudzības federālais dienests izteicis brīdinājumu tīmekļa medijam "Lenta.ru" par interviju ar vienu no Ukrainas nacionālistu kustības "Labējais sektors" līderiem Andriju Tarasenko, ziņo LETA-LENTA.RU.

Neilgi pēc šī paziņojuma no darba atlaista "Lenta.ru" galvenā redaktore Gaļina Timčenko.

Intervija ar Tarasenko, kā arī materiāls "Dmitro Jarošs: Agri vai vēlu, bet mēs esam nolemti karot ar Maskavas impēriju", uz kuru tekstā ievietota atsauce, "satur izteikumus, kas vērsti uz nacionālā naida kurināšanu", norāda dienests.

"Krievijas tiesībsargāšanas iestāžu starptautiskajā meklēšanā izsludinātu neformāla ekstrēmistiska grupējuma līderu nacionālistisko aicinājumu publicēšana" pārkāpj vairākus Krievijas likumus, konkrēti "Likumu par informāciju", "Likumu par masu medijiem" un "Likumu par pretdarbību ekstrēmismam", norāda dienests.

"Lenta.ru" publiskotā informācija liecina, ka medija īpašnieks Aleksandrs Mamuts pēc šī paziņojuma nelavējoties atlaidis Timčenko, bet atlaišanas iemesli nav paskaidroti.

Timčenko vadīja "Lenta.ru" kopš 2004.gada, bet strādāja tajā kopš medija dibināšanas 1999.gadā. Viņas vietā iecelts redaktors, kas iepriekš strādājis tīmekļa vietnē, kura atbalsta Kremļa politiku.

Neatkarīgie žurnālisti un mediju novērotāji jau nosodījuši Timčenko atlaišanu.

Timčenko kādā intervijā šogad norādīja, ka masu mediji Krievijā nokļuvuši situācijā, kurā nav iespējams strādāt, nepārtraukti neuzmanot savu aizmuguri.

"Lenta.ru" ir medijs, kas pazīstams ar detalizētu Krievijas opozīcijas aktīvistu atspoguļojumu, tostarp ar publikācijām par protestu kustības līderi Alekseju Navaļniju un pankgrupas "Pussy Riot" dalībniecēm.

Krievijas mediju uzraudzības federālais dienests izteicis brīdinājumu tīmekļa medijam par interviju ar Tarasenko un rakstu kurā citēts "Labējā sektora" līderis Jarošs. Saskaņā ar Krievijas likumdošanu divi rakstiski brīdinājumi 12 mēnešu laikā ir pamats iesniegt tiesā prasību par medija slēgšanu.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi lietu pret "Labējā sektora" līderi Jarošu par publiskiem aicinājumiem masu medijos uz teroristisku darbību.

Lietas ierosināšanas iemesls bija "Labējā sektora" mājaslapā sociālajā tīklā "V Kontakte" 1.martā publicētais it kā Jaroša aicinājums Ziemeļkaukāza nemiernieku līderim Doku Umarovam atbalstīt Ukrainu.

Jau nākamajā dienā organizācijas preses sekretārs Artjoms Skoropadskis paziņoja, ka aicinājums "Labējā sektora" mājaslapā ievietots pēc tam, kad to uzlauzuši hakeri.

"Labējais sektors" ne ar kādiem aicinājumiem pie Doku Umarova nav vērsies, uzsvēra Skoropadskis.

Tomēr "Labējā sektora" vietnē publicētais paziņojums jau bija paspējis izraisīt asu Krievijas Ārlietu ministrijas reakciju, kam sekoja krimināllietas ierosināšana pret organizācijas līderi un viņa izsludināšana starptautiskajā meklēšanā.

Komentāri