Eiropas valstis aicina savus pilsoņus pamest Bengāzī, Mixnews.lv

Eiropas valstis aicina savus pilsoņus pamest Bengāzī

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. janvārī plkst. 08:42

Eiropas valstis ceturtdien aicināja savus pilsoņus pamest Lībijas otro lielāko pilsētu Bengāzī, atsaucoties uz ārvalstu medijiem ziņo LETA.

Amatpersonas atteikušās sniegt sīkākus paskaidrojumus, bet Lielbritānija brīdinājusi par augošiem draudiem Ziemeļāfrikā, ko britu premjerministrs Deivids Kemerons nodēvējis par "džihādistu magnētu".

Ar līdzīgiem brīdinājumiem nākusi klajā arī Vācija un Nīderlande, kā arī Austrālija. Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle situāciju Bengāzī novērtējis kā "nopietnu un delikātu".

Domājams, ka rietumu valstu pilsoņu skaits Bengāzī nav liels un vairums šo pilsētu pametuši jau agrāk. ASV un Eiropas avoti ziņo, ka šoreiz draudi vērsti tieši pret eiropiešiem, nevis amerikāņiem. Itālija pārtrauca savu darbu Bengāzī jau pagājušajā nedēļā pēc uzbrukuma Itālijas konsulam.

Lielbritānijas brīdinājums par draudiem un aicinājums pamest Bengāzī ir sadusmojis Lībijas valdību, kura paziņojusi, ka tās rīcībā nav informācijas, kas attaisnotu šādu soli.

Pēc Lībijas diktatora Muamara Kadafi gāšanas Bengāzī notikuši vairāki uzbrukumi policijas iecirkņiem un pret armijas virsniekiem vērsti atentāti. Pilsētā aktivizējušies arī islāmistu grupējumi, kas tiek vainoti 11.septembrī notikušajā uzbrukumā ASV konsulātam, kura laikā tika noslepkavoti četri amerikāņi, tostarp ASV vēstnieks Kriss Stīvenss.

foto: dailymail.co.uk

Komentāri