Krimas atdošanu Krievijai atbalsta vien 5 procenti ukraiņu, Mixnews.lv

Krimas atdošanu Krievijai atbalsta vien 5 procenti ukraiņu

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. martā plkst. 17:07

Vien 5% ukraiņu uzskata, ka Krima būtu jāatdala no Ukrainas un jāatdod Krievijai, bet absolūtais vairākums jeb 77% atbalsta Krimas autonomijas saglabāšanu Ukrainas sastāvā, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET, atsaucoties uz grupas "Reiting" veiktās aptaujas rezultātiem.

11% respondentu uzskata, ka Krimai būtu jāpiešķir īpaša Ukrainas apgabala statuss. 1% respondentu uzskata, ka tatāriem būtu jāpiešķir autonomijas statuss Ukrainas sastāvā, savukārt 6% apjautāto nav viedokļa šajā jautājumā.

Aptaujas rezultāti liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā no 60% līdz 77% pieaudzis to ukraiņu īpatsvars, kas atbalsta Krimas autonomiju Ukrainas sastāvā, savukārt to respondentu īpatsvars, kas iestājas par īpaša apgabala statusa piešķiršanu Krimai, sarucis no 23% līdz 11%.

Savukārt to ukraiņu īpatsvars, kuri atbalsta Krimas atdalīšanos, palicis gandrīz nemainīgs, proti, 2011.gadā šis rādītājs bija 4%, bet šā gada martā veiktajā aptaujā tas ir 5%.

Atbildot uz jautājumu "Kāda ir jūsu attieksme pret Krimas atdalīšanos no Ukrainas?", lielākais vairums respondentu - 87% - šādu ideju neatbalsta, to atbalsta vien 9%, bet 4% nav viedokļa šajā jautājumā.

Aptaujā, kuru veikusi socioloģisko pētījumu grupa "Reiting", veikta laika posmā no 1. līdz 7.martam, un tajā piedalījās 2000 respondentu.

Komentāri