Lielākā daļa britu jau tagad gatavi balsot par izstāšanos no ES, Mixnews.lv

Lielākā daļa britu jau tagad gatavi balsot par izstāšanos no ES

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. janvārī plkst. 11:51

Ja Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona solītais referendums par valsts turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES) notiktu tagad, britu vēlētāji nobalsotu par izstāšanos, ziņo BNS.

Aptaujā, kuru sarīkoja firma "Populus" pēc laikraksta "Times" pasūtījuma, 40% respondentu bija gatavi balsot par izstāšanos no ES, 37% vēlējās palikt ES, bet 23% bija bez noteikta viedokļa šajā jautājumā. Izslēdzot tos, kam nebija noteikta viedokļa, šīs aptaujas rezultāti nozīmē, ka 53% balsotu par izstāšanos, bet 47% balsotu pret.

Jautājumā par to, kurš politiķis vislabāk spētu panākt jaunu vienošanos starp Lielbritāniju un ES, 36% aptaujāto izraudzījās Kameronu, 18% - opozīcijā esošās Leiboristu partijas līderi Edu Milibendu, bet 5% - valdošās koalīcijas partneres Liberaldemokrātiskās partijas līderi vicepremjeru Niku Klegu.

Jau ziņots, ka Kamerons trešdien teiktā runā solīja līdz 2017.gadam sarīkot referendumu par valsts turpmāko dalību ES, ja viņa vadītā Konservatīvo partija uzvarēs nākamajās parlamenta vēlēšanās 2015.gadā.

Kamerons norādīja, ka vēlas Lielbritānijas dalības ES nosacījumu pārskatīšanu, pēc kuras viņš iepazīstinātu tautu ar jaunajiem nosacījumiem un ierosinātu referendumu.

Kamerons sacīja, ka Lielbritānijas un ES jauno attiecību pamatā jābūt ES vienotajam tirgum. Viņš brīdināja, ka Lielbritānija var izstāties no ES, ja bloks neveiks reformas.

foto: telegraph.co.uk

Komentāri