Kerijs: Līdz referenduma beigām Putins par Krimu lēmumu nepieņems, Mixnews.lv

Kerijs: Līdz referenduma beigām Putins par Krimu lēmumu nepieņems (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. martā plkst. 19:45

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs piektdien paziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nepieņems nekādus lēmumus attiecībā uz Ukrainu līdz svētdien Krimā paredzētā referenduma beigām, ziņo LETA-AFP/DPA.

Kerijs pēc sešas stundas ilgām sarunām Londonā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu pavēstīja, ka Lavrovs "licis skaidri saprast, ka prezidents Putins nav gatavs pieņemt jebkādu lēmumu attiecībā uz Ukrainu līdz svētdienas referenduma noslēgumam".

Viņš sacīja, ka sarunu gaitā izvirzījis daudzas konstruktīvas idejas, taču Lavrovs tās visas noraidījis.

Ja Maskava atzīs Krimas referendumu par pievienošanos Krievijai, tad tā būs Ukrainas reģiona "aneksija pa sētas durvīm", paziņoja Kerijs, piebilstot, ja Krievija neatradīs ceļu, kā izmainīt savu politiku attiecībā pret Ukrainu, tad tam būs sekas.

"Mēs tur nevēlamies doties," viņš uzsvēra. "Taču, ja tiks izdarītas nepareizas izvēles, nebūs citas iespējas kā atbilstoši reaģēt, ņemot vērā starptautisko standartu pārkāpumu nopietnību."

Lavrovs savukārt pēc sarunām paziņoja, ka starp Krieviju un Rietumiem saglabājas viedokļu atšķirības par situāciju Ukrainā.

"Attiecībā uz praktiskiem pasākumiem, kurus varētu veikt ārvalstis, mums nav kopīga redzējuma uz situāciju, viedokļu dažādība saglabājas, taču saruna, neapšaubāmi, bija derīga," sacīja Lavrovs.

Runājot par Krimā iecerēto referendumu par pievienošanos Krievijai, Lavrovs sacīja, ka "tautu pašnoteikšanās tiesības neviens nav atcēlis. Tas ir ierakstīts ANO statūtos".

"Mēs apstiprinājām mūsu nostāju, kuru izklāstījis prezidents, ka cienīsim Krimas tautas gribas izpausmi 16.martā gaidāmajā referendumā," paziņoja Lavrovs.

"Visi saprot - un es to saku ar pilnu atbildību, ko Krima nozīmē Krievijai, un tā nozīmē neizmērojami vairāk nekā Komoras Francijai vai Folklenda salas Lielbritānijai," uzsvēra Krievijas ārlietu ministrs.

Viņš arī piebilda, ka Krievijai nav un nevar būt nekādu plānu iebrukumam Ukrainas dienvidaustrumos.

Svētdien Krimā notiks referendums par pievienošanos Krievijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Komentāri 1
Agrispirms 4 gadiem
Ja Rietumi pieļaus kremļa iebrukumu pārējā Ukrainā, tad ukraiņu pienākums ir uzlaist gaisā gāzes vadus, kas no Sibīrijas iet uz Rietumiem, un Rietumi šā vai tā paliks bežā.
Pēc tam ja okupācija turpinās, tad ir jāuzlaiž gaisā ātomelektrostacijas, lai arī krievi saprot, ar ko tas var beigties ostot radiāciju maskavā.
Tad nebūs ne pašiem, ne sašam un visi atbildīgie tāpat dabūs ostīt radiāciju.