Grieķijas policija iejaucas metro darbinieku streikā, Mixnews.lv

Grieķijas policija iejaucas metro darbinieku streikā

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. janvārī plkst. 12:19

Apmēram 300 Grieķijas īpašo uzdevumu policistu piektdienas rītā iebruka Atēnu metro vilcienu depo, lai izbeigtu metro darbinieku streiku, ziņo BNS-AFP.

Atēnu metro darbinieki, kas kopš 17.janvāra streiko, protestējot pret valdības taupības pasākumiem, ceturtdien ieņēma depo un tur sāka sēdstreiku.

Policija savā reidā īslaicīgi aizturēja četrus cilvēkus un norobežoja depo teritoriju.

Tiesa pirmdienas vakarā pieņēma lēmumu, kas ļauj valdībai izmantot ārkārtas pilnvaras un likt darbiniekiem atgriezties darba vietās. Valdība saskaņā ar tiesas lēmumu ceturtdien paziņoja par civilās mobilizācijas izmantošanu kā ārkārtas līdzekli streika izbeigšanai un draudēja streikotājiem ar arestu, ja viņi neatsāks darbu. Arodbiedrības uz to reaģēja, izsludinot visu transporta darbinieku streiku piektdien.

Likums par civilo mobilizāciju Grieķijā ir izmantots tikai deviņas reizes kopš militārās diktatūras gāšanas 1974.gadā.

Metro darbinieku arodbiedrība paziņoja, ka tiesas lēmumam nepakļausies un turpinās protesta akciju pret reformām valsts sektorā strādājošo darba samaksā, kas paredz algu samazinājumu.

Metro darbinieku arodbiedrības vadītājs Antons Stamatopuls norādīja, ka pēc reformu stāšanās spēkā viņa alga no 1300 eiro samazināsies līdz 700 eiro (no 914 līdz 492 latiem) mēnesī, norādot, ka metro darbinieki strādā pazemē, aukstumā un nereti arī naktīs, bet ar saņemto algu izdzīvot nespēj.

Daudzi pasažieri ir pauduši sašutumu par metro darbinieku streiku, jo arī viņu algas ir samazinātas, bet streikojošie metro darbinieki rada vēl papildu neērtības.

Grieķijas parlaments decembrī apstiprināja jaunus taupības pasākumus, kas ir nepieciešami, lai valsts saņemtu starptautiskā aizdevuma finansējumu 240 miljardu eiro (168,7 miljardu latu) apmērā. Pirmdien eiro zonas finanšu ministru sanāksmē Briselē tika atbalstīta aizdevuma daļas 9,2 miljardu eiro (6,5 miljardu latu) apmērā izmaksa Grieķijai. No šiem līdzekļiem lielākā daļa tiks izmantota banku rekapitalizācijai. Tagad lēmums ir jāapstiprina eiro zonas glābšanas fonda Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF) padomei.

Komentāri