Vicepremjers: Ja Krievija sāks karu, Ukraina atbildēs ar ieročiem , Mixnews.lv

Vicepremjers: Ja Krievija sāks karu, Ukraina atbildēs ar ieročiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. martā plkst. 13:18

Ja no Krievijas karavīru puses tiks uzsākta karadarbība, Ukrainas karavīri atbildē pielietos ieročus, intervijā, kas svētdien publicēta izdevumā "Ukrainska Pravda", solīja Ukrainas vicepremjers Vitālijs Jarema, ziņo LETA--KORRESPONDENT.

Vienlaikus viņš pauda cerību, ka Kijevai un Maskavai izdosies panākt konsensu sarunu ceļā.

"Ja viņi sāks karadarbību, mēs pretosimies atbilstoši draudu līmenim, kas pastāvēs attiecībā uz Ukrainas pilsoņiem. Ja pret mums tiks pielietoti kara ieroči, tad atbildē arī mēs pielietosim kara ieročus. Kādā veidā? Es šo jautājumu negribu apspriest, tas attiecas uz taktiku, kā arī armijas un specdienestu kompetenci," norādīja vicepremjers.

Viņš arī pauda pārliecību, ka Krimas referenduma rezultāts jau ir izlemts Maskavā.

"Tiks paziņots, ka 70-80% Krimas iedzīvotāju ir nobalsojuši Krimas atdalīšanu no Ukrainas un pievienošanu Krievijai. Šis rādītājs jau ir uzrakstīts Maskavā."

"Kas attiecas uz karadarbību Krimas teritorijā, cerēsim, ka provokācijas nebeigsies ar cilvēku upuriem un ieroču pielietošanu," sacīja Jarema. "Ja pret Ukrainas karavīriem tiks pielietoti ieroči, viņi aizstāvēsies. Un mēs īstenosim operāciju, lai glābtu cilvēkus, kas atrodas Krimā un kuriem ir vajadzīga palīdzība."

Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, kuru kopš 28.februāra okupējusi Krievija, svētdien notiek referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība referendumu, kas notiek Krievijas militārās okupācijas apstākļos, uzskata par nelikumīgu. Krimas tatāri, kas sastāda 12-15% no pussalas iedzīvotājiem, referendumu boikotē. Kā vēsta aculiecinieki, referenduma amatpersonas balsošanā ļauj arī piedalīties cilvēkiem, kas nav iekļauti vēlētāju sarakstos, arī Krievijas pilsoņiem.

Komentāri