Sīrijas armija nemierniekiem atkarojusi stratēģisku pilsētu, Mixnews.lv

Sīrijas armija nemierniekiem atkarojusi stratēģisku pilsētu

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. martā plkst. 18:31

Sīrijas valdības karaspēks atkarojis nemierniekiem stratēģiski svarīgo Jabrudas pilsētu, kas atrodas uz ziemeļiem no galvaspilsētas Damaskas, vēsta LETA--AFP/ITAR-TASS.

"Mūsu drosmīgie bruņotie spēki pilnībā kontrolē Jabrudu, Damaskas provincē, "ķemmē" pilsētu un attīra to no teroristu izliktajiem spridzekļiem," vēsta valsts televīzija, atsaucoties uz avotu armijā.

Jarbuda bija nemiernieku pēdējais atbalsta bastions Kalamunas kalnu rajonā, kas atrodas pie robežas ar Libānu. Caur šo pilsētu nemiernieki saņēma ieročus un papildspēkus.

Jarbudas operācija tika īstenota ar Libānas šiītu kustības "Hizbollah" kaujinieku atbalstu, vēsta angliski raidošais Irānas telekanāls "Press TV". Operācijas gaitā nogalināti daudzi kaujinieki, arī vairāki lauka komandieri.

Kritušo vidū ir arī Kuveitas algotnis Abu Azams. Kā vēsta Libānas telekanāls "Al Mayadeen", tieši viņš esot vainojams 13 mūķeņu nolaupīšanā senajā Maalulas klosterī. Pagājušajā nedēļā mūķenes tika atbrīvotas.

Sīrijas konfliktā, kas sākās 2011.gada martā, dzīvību zaudējuši 136 000 cilvēku, bet vairāki miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Kopš janvāra sākuma Sīrijā sīvas kaujas notiek ne tikai starp valdības karaspēku un nemierniekiem, bet arī dažādo nemiernieku grupējumu starpā.

Komentāri