Krievija pieprasa Ukrainas federalizāciju un pāreju uz krievu valodu, Mixnews.lv

Krievija pieprasa Ukrainas federalizāciju un pāreju uz krievu valodu

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. martā plkst. 14:17

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien paziņojusi, ka tā ir gatava sadarboties ar Rietumiem Ukrainas krīzes risināšanā, ja Kijeva piekrīt valsts federalizācijai un Krimas aneksijai, ziņo LETA-DPA/AFP/RIA NOVOSTI.

Paziņojumā, kurā ministrija uzskaitījusi Krievijas prasības starptautiskas "Ukrainas atbalsta grupas" izveidei, Maskava norādījusi, ka jaunajai Ukrainas konstitūcijai jāparedz varas decentralizācija un tiešas reģionu vadītāju vēlēšanas.

Maskava aicina Ukrainas Augstāko radu izveidot Konstitūcijas sapulci, kurā būtu pārstāvēti visi Ukrainas reģioni, ar mērķi izveidot jaunu federatīvu konstitūciju.

Ministrija uzsvērusi, ka "atbalsta grupas" uzdevums būšot pārliecināt Kijevu pieņemt Krimas iedzīvotāju "pašnoteikšanās tiesības", kas izpaudušās svētdien notikušajā referendumā. Maskava arī pieprasījusi krievu valodu Ukrainā pasludināt par valsts valodu.

Krievija uzstāj, ka jaunā Ukrainas konstitūcija esot jāapstiprina un par to jārīko referendums, pirms tiek rīkotas nacionālās un reģionālās vēlēšanas.

Krievija arī pieprasa atzīt Krimas iedzīvotāju tiesības izlemt pašiem savu nākotni saskaņā ar "tautas brīvu grību, kas pausta 2014.gada 16.marta referendumā".

Tas, Maskavasprāt, paredzams ANO Drošības padomes rezolūcijā, kurā ASV, Eiropas Savienība (ES) un Krievija garantētu Ukrainas valstskumu, nosakot, ka Kijeva turpmāk ievērotu militāro neitralitāti.

Ministrija paziņojusi, ka šos priekšlikumu Krievija jau pirms nedēļas esot iesniegusi ASV un ES.

Komentāri