ES un ASV vērš sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām (Papildināts), Mixnews.lv

ES un ASV vērš sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām (Papildināts) (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. martā plkst. 17:26

Papildināta visa ziņa

Eiropas Savienība (ES) un ASV pirmdien vērsušas sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām, kuras tiek vainotas Ukrainas krīzē, ziņo LETA-DPA/AFP/REUTERS/BBC.

ES dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojās par sankcijām, kuras tiks vērstas pret 21 Krievijas un Krimas amatpersonu, kas tiek vainotas Ukrainas krīzē. Savukārt Savienotās Valstis pirmdien paziņoja, ka vērsīs sankcijas pret septiņām augstām Krievijas valdības amatpersonām un parlamenta deputātiem, reaģējot uz centieniem anektēt Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

Šāds lēmums pieņemts pēc svētdien Krimā notikušā referenduma, kurā saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem 97% vēlētāju atbalstīja atdalīšanos no Ukrainas un pievienošanos Krievijai.

Tiek uzskatīts, ka personas, pret kurām noteiktas sankcijas, bijušas cieši iesaistītas referenduma rīkošanā. Gan ASV, gan ES aizvadīto referendumu neatzīst.

"ES ārlietu ministri apstiprināja sankcijas pret 21 personu, reaģējot uz Ukrainas-Krievijas krīzi," pēc aptuveni trīs stundas ilgās sanāksmes savā tvitera kontā ziņoja Austrijas amatpersona Aksels Maršiks.

Savukārt Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs tviterī paziņoja, ka pret šīm personām tiek noteikti ceļošanas ierobežojumi un ka viņu īpašumi tiek iesaldēti.

Linkevičs piebildis, ka tuvāko dienu laikā ES lems par "papildu pasākumiem".

Tikmēr Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers pavēstīja, ka ES sankciju sarakstā iekļauts Krievijas Melnās jūras flotes komandieris Aleksandrs Vitko un vēl divas militārpersonas, kā arī Krievijas parlamenta locekļi.

"Šodien jāsūta skaidri vēstījumi," norādīja Vācijas ārlietu ministrs. Pēc viņa teiktā, sarakstā iekļauti astoņi augsta ranga Krimas politiķi, kā arī 13 personas no Krievijas.

ES diplomāti informē, ka līdzekļu iesaldēšana un ceļošanas ierobežojumi spēkā stāsies jau pirmdien.

ES sankcijas vērstas pret patvaļīgi iecelto Krimas premjerministru Sergeju Aksjonovu un Krimas parlamenta spīkeru Vladimiru Konstantinovu, Krimas pirmo vicepremjeru Rustamu Temirgalijevu, bijušo Ukrainas jūras spēku komandieri Denisu Berezovski, kurš pārgājis prokrieviskās Krimas administrācijas pusē.

Tāpat sankcijas vērstas pret vairākiem Krievijas Federācijas padomes un Valsts domes locekļiem, kā arī Krievijas Melnās jūras flotes komandieri Aleksandrs Vitko un Krievijas Rietumu militārā apgabala komandieri Anatoliju Sidarovu, kā arī Krievijas Dienvidu militārā apgabala komandieri Aleksandru Galkinu.

Ceturtdien un piektdien Briselē paredzēts ES samits, un sagaidāms, ka dalībvalstu līderu sanāksmes dienas kārtībā Ukraina būs pats svarīgākais jautājums.

Linkevičs prognozējis, ka sankcijām tiks pakļautas arī citas Krievijas amatpersonas no prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajām aprindām.

Tikmēr starp amatpersonām, kuru īpašumi ASV tiks iesaldēti, ir Krievijas premjerministra vietnieks Dmitrijs Rogozins un vairāki Valsts domes deputāti, kā arī Putina padomnieki.

ASV sankcijas vērstas pret Putina padomniekiem Vladislavu Surkovu un Sergeju Glazjevu, kā arī Valsts domes deputātiem Leonīdu Slucki un Jeļenu Mizulinu. Sankcijas noteiktas arī Krievijas Federācijas padomes locekļiem Andrejam Klišasam un Valentīnai Matvijenko.

Savukārt Krimā sankcijas vērstas pret patvaļīgi iecelto Krimas premjerministru un Krimas parlamenta spīkeru.

ASV prezidenta Baraka Obamas izdotajā rīkojumā noteiktas sankcijas arī bijušajam Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam, kā arī vienam no viņa bijušajiem padomniekiem Viktoram Medvedčukam.

Rīkojumā teikts, ka Janukoviča un Medvedčuka iespējamie līdzekļi ASV tiks iesaldēti.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Nu tas ir nožēlojami, cik bezspēcīgi izrādās "pasaules varenie".
To ka krieviem nevar ticēt, par to šaubu nav, bet kad Lielbritānija un ASV uzņēmās garantijas par Ukrainas vienotību un nedalāmību, kuras tagad paši nepilda, tas apliecina tikai to, ka arī NATO līguma 5.panta sakarā netiks nekas darīts.
Lupatas!