Putins paraksta dekrētu par Krimas neatkarības atzīšanu, Mixnews.lv

Putins paraksta dekrētu par Krimas neatkarības atzīšanu

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. martā plkst. 21:07

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien parakstījis dekrētu, kurā "Krimas Republika" atzīta par suverēnu un neatkarīgu valsti, ziņo LETA-RIA NOVOSTI/AFP.

Dekrēts izdots, "izskatot Krimas tautas gribas izpausmi vispārējā Krimas referendumā".

Šis dokuments stājas spēkā no parakstīšanas brīža. Dokumentā redzams laika spiedogs pl.22:30 (pl.20:30 pēc Latvijas laika). Paredzēts, ka otrdien Putins par situāciju Ukrainā uzrunās abas Krievijas parlamenta apakšpalātas.

Savukārt Krievijas parlamenta apakšpalātā piektdien paredzētas debates par likumprojektu, kas atvieglo jauno teritoriju pievienošanu Krievijai.

Atgādinām, ka Krievijas armijas okupētajā Krimā svētdien notika "referendums" par pievienošanos Krievijai. Saskaņā ar promaskavisko varasiestāžu datiem par iekļaušanos Krievijas sastāvā nobalsojuši 96,77% referenduma dalībnieku.

Krimas parlaments pirmdien pasludinājis neatkarību no Ukrainas un vērsies pie Krievijas ar lūgumu uzņemt to Krievijas Federācijas sastāvā. Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība referendumu uzskata par neleģitīmu. Krimas tatāri, 12-15% no pussalas iedzīvotājiem, referendumu boikotēja.

Eiropas Savienība (ES) un ASV pirmdien noteica sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām, kuras tiek vainotas Ukrainas krīzē.

Komentāri