Pazudušo lidmašīnu meklē Austrālijas platībai līdzvērtīgā teritorijā, Mixnews.lv

Pazudušo lidmašīnu meklē Austrālijas platībai līdzvērtīgā teritorijā

фото

Pasaulē | 2014. gada 18. martā plkst. 13:55

Pazudušās Malaizijas lidsabiedrības "Malaysia Airlines" lidmašīnas meklēšana izvērsta teritorijā, kas līdzvērtīga Austrālijas platībai, ziņo LETA-AFP.

Lidmašīnas meklēšana norit jau 11.dienu un aptver 7,7 miljonus kvadrātkilometru.

Austrālijas platība ir aptuveni 7,6 miljoni kvadrātkilometru. Meklēšana paplašināta gan uz ziemeļiem, aptverot Āzijas dienvidu centrālo daļu, Ķīna rietumus, tostarp Siņdzjanas rajonu un Tibetu, gan uz dienvidiem dziļāk Indijas okeānā, uz rietumiem no Austrālijas.

"Tas ir milzīgs meklēšanas apgabals. Un (..) Malaizija nespēj to pārmeklēt viena," norādīja Malaizijas transporta ministrs.

"Tādēļ es esmu ļoti apmierināts, ka tik daudzas valstis ir pieteikušās piedāvāt palīdzību un atbalstu meklēšanas un glābšanas operācijai," viņš piebilda.

Pašlaik lidaparāta meklēšanas darbos iesaistītas 26 valstis. Jau ziņots, ka aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīna "Boeing 777-200" pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki. Sakari ar lidaparātu pārtrūka brīdī, kad tā atradās netālu no Malaizijas un Vjetnamas gaisa telpu robežas, un tas notika aptuveni stundu pēc lidmašīnas izlidošanas no Kualalumpuras uz Pekinu. Lidmašīna tobrīd atradās aptuveni pusceļā starp Malaizijas dienvidu pilsētu Kota Baharu un Vjetnamas dienvidu punktu, lidojot vairāk nekā desmit kilometru augstumā. No lidmašīnas netika saņemti signāli par tehniskām ķibelēm, neatbilstošiem laikapsākļiem vai citām grūtībām. Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks sestdien paziņoja, ka lidmašīnā kāds apzināti atslēdzis saziņas iekārtas un mainījis tās kursu.

Komentāri