Krimā nogalināts Ukrainas karavīrs, Mixnews.lv

Krimā nogalināts Ukrainas karavīrs (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 18. martā plkst. 19:03

Uzbrukumā Ukrainas armijas bāzei Krimā otrdien viens Ukrainas karavīrs nogalināts, bet vēl viens - ievainots, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis, informē LETA--AFP/DPA/UNIAN/KORRESPONDENT

Incidents noticis Simferopolē, sacīja ministrijas reģionālais preses pārstāvis Vladislavs Seļezņovs. Triecienā ieņemts Ukrainas armijas fotogrametrijas centrs.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas paziņojumā norādīts, ka uzbrucēji bijuši Krievijas armijas formās bez atšķirības zīmēm, bet bruņojušies ar automātiskajiem ieročiem un snaiperu šautenēm.

Uzbrukumu veikusi Krievijas īpašo uzdevumu vienība, paziņoja Ukrainas Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitro Timčuks.

"18.martā Simferopolē uzbrukuma laikā 13. fotogrametrijas centram ar tiešu trāpījumu sirds rajonā nogalināts praporščiks Kakurins, kurš atradās novērošanas tornī armijas daļas autoparkā," teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

"Ar šāvieniem kakla un rokas rajonā ievainots kapteinis Feduns. Vēl viens Ukrainas karavīrs guvis smagas galvas un kājas traumas no sitieniem ar nūjām, armatūru un citiem priekšmetiem."

"Uzbrucēji bija ģērbušies Krievijas bruņoto spēku karavīru militārajās formās bez atšķirības zīmēm un bruņojušies ar automātiem un snaiperu šautenēm."

"Daļas komandieris Andrijs Andrjuškins, kurš sarunu gaitā tika aizturēts, tiek turēts atsevišķā telpā un viņu ar spēku mēģina piespiest pāriet Krimas tautas pusē," teikts ministrijas paziņojumā. Līdzās objektam no ēku logiem darbojušies krievu snaiperi, sacīja Seļezņovs.

"Visi [Ukrainas] karavīri ir arestēti. Viņiem atņemti dokumenti, nauda. Viņus izveda, nostādīja un atņēma ieročus," norādīja amatpersona. Triecienā viens Ukrainas karavīrs ir nogalināts, bet divi - smagi ievainoti, norādīja Ukrainas Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Timčuks.

"Triecienu veica Krievijas īpašo uzdevumu vienība, viņus "piesedza" bandītisko formējumu kaujinieki (tā dēvētā "pašaizsardzība"). Šāvieni tiešā trāpījumā veikti no "pašaizsardzības" puses," sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis Timčuks.

"Patlaban Krimas mediji, atsaucoties uz Krimas Iekšlietu ministriju, izplata gluži pretēju informāciju. It kā "apšaudē Simferopoles ielā viens pašaizsardzības kaujinieks ir gājis bojā un divi ievainoti. Uz pašaizsardzības kaujiniekiem šauts no kādas nepabeigtas mājas, kas atrodas iepretim armijas daļai"."

"Par bandītu nāvi vai ievainojumiem mums informācijas nav," atzīst Timčuks. Konflikts ar Krieviju pārgājis militārajā stadijā, otrdien paziņojis Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks.

"Šodien Krievijas karavīri sāka šaut uz Ukrainas karavīriem, bet tie jau ir kara noziegumi, kuriem nav noilguma termiņa. Tāpēc ir nepieciešams nekavējoties izveidot kopīgu komisiju Ukrainas, ASV, Lielbritānijas un Krievijas aizsardzības ministru līmenī kā Budapeštas memoranda dalībniekiem," sacīja Jaceņuks.

Ir jāizlemj jautājums, lai nepieļautu militārā konflikta tālāku eskalāciju, jāsāk politiskais dialogs par Ukrainas valsts tiesību atjaunošanu un par to, lai apturētu starptautisko tiesību normu pārkāpumus no Krievijas puses, norādīja premjers.

Krievija kopš februāra beigām okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Otrdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja līgumu par Krimas aneksiju.

Komentāri 2
precīzākpirms 5 gadiem
tos, kas nevēlas būt nodevēji un padoties pretiniekiem...
Munispirms 5 gadiem
Lūk kremļa "demokrātija" - naidā nošaut un iznīcināt tos, kas nevēlas vergot.