Japānas premjers brīdina Krieviju par jaunām sankcijām, Mixnews.lv

Japānas premjers brīdina Krieviju par jaunām sankcijām

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. martā plkst. 08:54

Japānas premjerministrs Sindzo Abe trešdien nosodīja Krieviju par Ukrainas teritoriālās integritātes pārkāpšanu un brīdināja par jaunām sankcijām, ziņo LETA-AFP.

Krievijas rīcība "pārkāpj Ukrainas vienotību, suverenitāti un tās teritorijas integritāti, un mēs to nosodām," sacīja Abe. "Mūsu valsts nevar izlikties neredzam mēģinājumu ar spēku panākt "status quo" izmaiņas."

Japānas Ārlietu ministrija otrdien paziņoja par sankciju ieviešanu pret Krieviju.

Japāna aptur konsultācijas par vīzu režīma atvieglošanu un iesaldē sarunu sākšanu par trīs līgumu noslēgšanu - par investīcijām, par sadarbību kosmosa apguvē un par bīstamas karadarbības novēršanu, teikts otrdien izplatītajā paziņojumā.

Tikmēr Abe trešdien brīdināja, ka "mēs izvērtēsim turpmākus pasākumus, sadarbojoties ar G7 valstīm un citām valstīm".

Plašāku informāciju Japānas premjers gan neizpauda.

Savukārt laikraksts "Yomiuri" vēsta, ka plašākas sankcijas ietvertu vīzu izsniegšanas ierobežojumus un līdzekļu iesaldēšanu.

Jāatgādina, ka pēc svētdien Krimā aizvadītā starptautiski neatzītā referenduma Eiropas Savienība (ES) un ASV pirmdien vērsa sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām, kuras tiek vainotas Ukrainas krīzē. Par sankciju noteikšanu pavēstīja arī Kanāda un Austrālija.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krimas, kā arī Sevastopoles pašpasludinātie līderi otrdien parakstīja līgumu par Ukrainai piederošās pussalas aneksiju. Īsi pirms tam Putins izskatīšanai Federācijas padomē iesniedza attiecīgu likumprojektu par okupētās Ukrainas teritorijas aneksiju, uzņemot Krimu un Sevastopoles pilsētu Krievijas sastāvā divu atsevišķu federālo subjektu statusā.

Komentāri