Aksjonovs sola Krimas jauniešiem "iespēju" mirt Čečenijā, Mixnews.lv

Aksjonovs sola Krimas jauniešiem "iespēju" mirt Čečenijā

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. martā plkst. 09:34

Patvaļīgi ieceltais Krimas premjerministrs Sergejs Aksjonovs jau nesis pirmo Putina Krievijas "prieces vēsti" Krimas iedzīvotājiem - tiem, kas ir jauniesaucamo vecumā, jau šopavasar nāksies dienēt Krievijas armijā, ziņo LETA-UNIAN.

"Pēc iekļaušanās Krievijas sastāvā Krimā būs spēkā Krievijas konstitūcija. Turklāt Krimā būs spēkā arī citi Krievijas likumi. Atbilstoši tiem, tiks nodrošināta arī iesaukšana Krievijas armijā," viņš skaidroja. Aksjonovs arī norādīja, ka Krimas jauniesaucamajiem būs jādien ne tikai pussalas teritorijā.

"Nekādu izņēmumu nebūs, jauniesaucamie dienēs visā valstī, tostarp arī Dagestānā, Čečenijā un vispār Ziemeļkaukāzā," piebilda Krimas premjers. Jau ziņots, ka Krievijas armijas okupētajā Krimā svētdien notika "referendums" par pievienošanos Krievijai.

Saskaņā ar promaskavisko varasiestāžu datiem par iekļaušanos Krievijas sastāvā nobalsojuši 96,77% referenduma dalībnieku.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krimas, kā arī Sevastopoles pašpasludinātie līderi otrdien parakstīja līgumu par Ukrainai piederošās pussalas aneksiju. Īsi pirms tam Putins izskatīšanai Federācijas padomē iesniedza attiecīgu likumprojektu par okupētās Ukrainas teritorijas aneksiju, uzņemot Krimu un Sevastopoles pilsētu Krievijas sastāvā divu atsevišķu federālo subjektu statusā.

Noslēgtais līgums paredz, ka līdz ar Krimas uzņemšanu Krievijas sastāvā visi Krimas un Sevastopoles teritorijā dzīvojošie Ukrainas pilsoņu un personas bez pilsonības tiek atzīti par Krievijas pilsoņiem. Viena mēneša laikā personas, kurām ir Ukrainas vai kāda cita pilsonība, var paziņot par savu vēlmi saglabāt šo pilsonību.

Teritorijā valsts valodas statuss tiks saglabāts krievu, ukraiņu un tatāru valodām.

Krimas un Sevastopoles reģiona robežas Krievijas teritorijā tiek noteiktas pašreizējo robežu atrašanās vietā, bet Krimas sauszemes robeža ar Ukrainu pasludināta par Krievijas Federācijas valsts robežu, teikts līgumā.

Līgums arī paredz 2015.gada septembrī sarīkot Krimā parlamenta vēlēšanas. Krimā apgrozībā esošās Ukrainas grivnas plānots trīs mēnešu laikā nomainīt pret Krievijas rubļiem.

Komentāri