Krimas aneksijas atbalstītāji Sevastopolē ieņem Ukrainas flotes štābu (FOTO), Mixnews.lv

Krimas aneksijas atbalstītāji Sevastopolē ieņem Ukrainas flotes štābu (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. martā plkst. 15:22

Krimas aneksijas atbalstītāji un Krievijas karavīri trešdien Sevastopolē ieņēma Ukrainas flotes štābu un pie tā uzvilka Krievijas karogu, ziņo LETA-AFP/REUTERS/BBC.

Krievijas karavīri un tā dēvētās pašaizsardzības vienības bāzi ieņēma trešdienas rītā, pavēstīja Ukrainas flotes pārstāvis Sergejs Bogdanovs. Neilgi pēc šī incidenta Ukrainas aizsardzības ministrs Igors Teņuhs solīja, ka Ukrainas spēki nepametīs Krimu.

фото

фото

фото

Taču aptuveni pēc stundas Ukrainas militārpersonas - bez bruņojuma un tērpušās civilā - sāka pamest ieņemto flotes bāzi.

Ziņu aģentūra "Interfax Ukraine" vēsta, ka starp militārpersonām, kas pameta bāzi, bija arī Ukrainas flotes komandieris admirālis Sergejs Haiduks. Viņu aizveduši Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) darbinieki.

фото

фото

фото

Aģentūra ITAR-TASS ziņo, ka sarunās flotes štābā bijis iesaistīts arī Krievijas Melnās jūras flotes komandieris Aleksandrs Vitko. Savukārt tā dēvēto pašaizsardzības vienību pārstāvis Viktors Meļņikovs pavēstīja, ka notiek sarunas par padošanos.

"Mums bijušas smagas sarunas ar komandieriem," viņš atklāja žurnālistiem. "Daļa ukraiņu militārpersonu jau dodas prom bez uniformām, taču vardarbība nav bijusi."

Tikmēr Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks trešdien uzdevis aizsardzības ministram Teņuham un premjerministra vietniekam Vitālijam Jaremam apmeklēt Krimu, lai atrisinātu situāciju un apturētu eskalāciju.

Taču Krimas amatpersonas jau paziņojušas, ka Ukrainas aizsardzības ministram būs liegta iebraukšana Krimā.

"Neviens viņus Krimā negaida. Neviens viņus neielaidīs Krimā, un viņi tiks nosūtīti atpakaļ," paziņoja patvaļīgi ieceltais Krimas premjerministrs Sergejs Aksjonovs.

Ziņas par līdzīgu incidentu trešdien saņemtas arī no Ukrainas flotes bāzē Novoozernē, Krimas rietumu daļā.

Komentāri