Pazudusī lidmašīna: Pie Austrālijas krastiem pamanīti milzīgi objekti, Mixnews.lv

Pazudusī lidmašīna: Pie Austrālijas krastiem pamanīti milzīgi objekti

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. martā plkst. 08:43

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots ceturtdien paziņoja, ka Indijas okeāna dienvidos manīti divi priekšmeti, kas, iespējams, ir saistīti ar 8.martā pazudušo "Malaysia Airlines" lidmašīnu, ziņo LETA-AFP.

Ebots parlamentam pavēstīja, ka, balstoties uz satelītu datiem, parādījusies "jauna un ticama informācija", un uz priekšmetu atrašanās vietu nosūtītas četras novērošanas lidmašīnas.

"Pēc speciālistu veiktas satelītu attēlu analīzes identificēti divi iespējami priekšmeti, kas saistīti ar meklējumiem," sacīja Ebots. Austrālijas amatpersonas ziņo, ka lielākais priekšmets ir 24 metrus garš, otrs ir mazāks.

Amatpersonas arī norāda, ka Indijas okeānā atrastie priekšmeti ir, "iespējams, labākais pavediens, kāds mums ir" plašajos meklēšanas darbos. "Tas ir pavediens, iespējams, labākais pavediens, kāds mums pašreiz ir. Taču mums tur ir jānokļūst, tie jāatrod, jāaplūko, jānovērtē, jāsaprot, vai tas ir nozīmīgi vai nav," skaidroja Austrālijas Jūrniecības drošības pārvaldes pārstāvis Džons Jangs.

Arī Malaizija apstiprinājusi divu priekšmetu atrašanu, vien uzsverot, ka nepieciešams apstiprinājums.

Jāatgādina, ka aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīna "Boeing 777-200" pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki.

Sakari ar lidaparātu pārtrūka brīdī, kad tā atradās netālu no Malaizijas un Vjetnamas gaisa telpu robežas, un tas notika aptuveni stundu pēc lidmašīnas izlidošanas no Kualalumpuras uz Pekinu. Lidmašīna tobrīd atradās aptuveni pusceļā starp Malaizijas dienvidu pilsētu Kota Baharu un Vjetnamas dienvidu punktu, lidojot vairāk nekā desmit kilometru augstumā.

No lidmašīnas netika saņemti signāli par tehniskām ķibelēm, neatbilstošiem laikapstākļiem vai citām grūtībām.

Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks sestdien paziņoja, ka lidmašīnā kāds apzināti atslēdzis saziņas iekārtas un mainījis tās kursu. Lidmašīnas meklēšana izvērsta 7,7 miljonu kvadrātkilometru platībā.

Komentāri