Krievijas Federācijas padome ratificē līgumu par Krimas aneksiju, Mixnews.lv

Krievijas Federācijas padome ratificē līgumu par Krimas aneksiju

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. martā plkst. 11:52

Krievijas Federācijas padome piektdien ārkārtas sanāksmē vienbalsīgi ratificēja vienošanos par Krimas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā, ziņo LETA-ITAR-TASS/INTERFAX.

Par šīs vienošanās ratifikāciju nobalsoja visi Krievijas parlamenta augšpalātas likumdevēji.

Šo likumprojektu izskatīšanai parlamentā bija iesniedzis Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Likumprojektā noteikts pamatojums un termiņš Krimas uzņemšanai Krievijas Federācijas sastāvā.

Tajā teikts, ka Krimas uzņemšana notiek, pamatojoties uz 2014.gada 16.martā aizvadītā referenduma rezultātiem, deklarāciju par Krimas Autonomās Republikas un Sevastopoles pilsētas neatkarību, kā arī līgumu starp Krievijas Federāciju un Krimu par Krimas uzņemšanu Krievijas Federācijā jauna subjekta statusā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krimas, kā arī Sevastopoles pašpasludinātie līderi otrdien parakstīja līgumu par Ukrainai piederošās pussalas aneksiju.

Īsi pirms tam Putins izskatīšanai Federācijas padomē iesniedza attiecīgu likumprojektu par okupētās Ukrainas teritorijas aneksiju, uzņemot Krimu un Sevastopoles pilsētu Krievijas sastāvā divu atsevišķu federālo subjektu statusā.

Komentāri