Krievija: EDSO novērotāju nosūtīšana uz Ukrainu ir jauno robežu atzīšana, Mixnews.lv

Krievija: EDSO novērotāju nosūtīšana uz Ukrainu ir jauno robežu atzīšana (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. martā plkst. 20:32

Krievija sestdien paziņojusi, ka vienošanās par starptautisko novērotāju nosūtīšanu uz Ukrainu esot jaunā stāvokļa atzīšana pēc Maskavas īstenotās Krimas aneksijas, ziņo LETA-DPA.

Krievijas Ārlietu ministrija uzsvērusi, ka Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) misija nav pilnvarota doties uz Krimu, un tas nozīmējot "jauno politiski tiesisko realitāšu" atzīšanu.

Krievija piektdien beidzot atteicās no saviem iebildumiem pret EDSO misijas nosūtīšanu uz Ukrainu, tomēr jau īsu laiku pēc vienošanās parādījās domstarpības par misijas darbības ģeogrāfisko areālu.

Lai gan misijas mandātā Krima nav minēta, tajā teikts, ka tā var darboties visā Ukrainas teritorijā, un vairums starptautiskās sabiedrības nav atzinis Krimas aneksiju, uzskatot, ka pussala joprojām ir Ukrainas sastāvdaļa.

"Krievija cer, ka starptautisko novērotāju objektīvais un neatkarīgais darbs palīdzēs atrisināt Ukrainas iekšējo krīzi," norādījusi Krievijas Ārlietu ministrija, piebilstot, ka nedrīkst ļaut izplatīties "nacionālistiskajam bandītismam" un "ultraradikālajām tendencēm".

Komentāri 1
Serjožikpirms 5 gadiem
To ka alkatīgie un gļēvie rietumi lokās kremļa priekšā, tas ir acīm redzams.
Visas viņu "garantijas" kalpo tikai lielvalstu interesēm un tāpat ir ar NATO.Vajadzēs karot ASV interesēs, tūlīt būs jāsūta lielgabala gaļa, bet ja runā par Latvijas un Baltijas apdraudējumu, vai ASV un Lielbritānijas sniegtajām garantijām Ukrainai par tās vienotību un nedalāmibu, tā redzama totāla liekulība.