Indijas okeānā pamanīti objekti, iespējams, saistīti ar pazudušo lidmašīnu, Mixnews.lv

Indijas okeānā pamanīti objekti, iespējams, saistīti ar pazudušo lidmašīnu

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. martā plkst. 13:06

Svētdien pastiprināta pazudušās Malaizijas lidsabiedrības "Malaysia Airlines" meklēšana, pārbaudot okeānā pamanītus objektus, kas varētu būt saistīti ar lidaparātu.

Austrālijas amatpersonas paziņojušas, ka sestdien Indijas okeāna dienvidos pamanīti objekti, kas varētu būt saistīti ar lidmašīnu. Tomēr Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots norādīja, ka objekti vēl nav pārbaudīti un viņi vēl nav droši, vai pastāv saistība ar pazudušo lidaparātu.

Austrālijas jūrniecības drošības pārvalde (AMSA) apstiprināja, ka tie ir pirmie objekti, kas ieraudzīti, kopš Austrālijas, Jaunzēlandes un ASV lidmašīnas ceturtdien sāka pārmeklēt šo apgabalu.

AMSA ziņo, ka jūrā pamanīta koka plātne, līdzīgi kādas tiek izmantotas kravu nostiprināšanai kuģos un lidmašīnās, un dažādu krāsu jostas un citi priekšmeti.

Arī Ķīnas satelīti sestdien pamanīja lielu objektu tajā pat reģionā, aptuveni 2500 kilometrus uz dienvidrietumiem no Pērtas.

Svētdien meklēšanā iesaistīti četri armijas un četri civilie lidaparāti. Jau ziņots, ka aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīna "Boeing 777-200" pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki.

Sakari ar lidaparātu pārtrūka brīdī, kad tā atradās netālu no Malaizijas un Vjetnamas gaisa telpu robežas, un tas notika aptuveni stundu pēc lidmašīnas izlidošanas no Kualalumpuras uz Pekinu. Lidmašīna tobrīd atradās aptuveni pusceļā starp Malaizijas dienvidu pilsētu Kota Baharu un Vjetnamas dienvidu punktu, lidojot vairāk nekā desmit kilometru augstumā. No lidmašīnas netika saņemti signāli par tehniskām ķibelēm, neatbilstošiem laikapstākļiem vai citām grūtībām.

Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks sestdien paziņoja, ka lidmašīnā kāds apzināti atslēdzis saziņas iekārtas un mainījis tās kursu. Lidmašīnas meklēšana izvērsta 7,7 miljonu kvadrātkilometru platībā.

Komentāri