Spānijā protests pāraug sadursmēs (FOTO), Mixnews.lv

Spānijā protests pāraug sadursmēs (FOTO) (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. martā plkst. 14:53

Sadursmēs starp protestētājiem un policiju sestdien Madridē ievainoti vismaz 100 cilvēki, svētdien paziņojušas amatpersonas.

Spānijas galvaspilsētu sestdien pārpludināja tūkstošiem protestētāju, paužot savu neapmierinātību ar valdības īstenotajiem taupības pasākumiem, bezdarbu un citām ekonomiskajām problēmām valstī.

фото

Daudzi demonstranti uz Madridi bija devušies kājām gandrīz mēnesi ilgā gājienā no attālākajiem valsts reģioniem.

Sestdien galvaspilsētā ieplūda astoņas protestētāju kolonas. Demonstranti skandēja saukļus pret valdību, nosodīja bezdarbu, valstī valdošo nedrošību un amatpersonu korupciju, kā arī vainoja likumdevējus un reģionālās bankas ekonomiskās krīzes izraisīšanā.

фото

Visumā demonstrācija Madrides centrā noritēja mierīgi, bet vakarpusē vairāki desmiti gados jaunu protestētāju izsita kādai bankai logus, aizdedzināja atkritumu tvertnes un apmētāja policistus ar dažādiem priekšmetiem, kas gadījās pa rokai.

Likumsargi uz to atbildēja ar gumijas lodēm. Par drošību un kārtību Madrides ielās sestdien gādāja aptuveni 1700 policistu. Avārijas dienestu sniegtā informācija liecina, ka ievainoti 67 policisti. Precīzs ievainoto protestētāju skaits nav zināms.

фото

24 cilvēki protestu laikā arestēti, informēja policijas preses pārstāvis. Protestos piedalījās arī daudzas pilsoniskās grupas, kas izveidojās masu protestu laikā 2011. un 2012.gadā.

Protestētāju transportēšanai uz Madridi sestdien, demonstrāciju organizatori bija nolīguši vairākus simtus autobusu un vismaz četrus vilcienu sastāvus.

"2014.gadā mēs saskaramies ar ārkārtīgi grūtu situāciju, ar sociālu ārkārtas situāciju, kas prasa masīvu kolektīvu atbildi no strādājošajiem, pilsoņiem un tautas," norādīts protesta organizatoru publiskotajā manifestā.

Komentāri 1
Ļoti cerupirms 5 gadiem
ka protesti un revolūcija sasniegs arī vergturu valsti Vāciju un iznīdcinās resnos kapitālistus līdz saknei!