Antarktīdā 4 km augstumā uzietas pazudušās lidmašīnas atlūzas, Mixnews.lv

Antarktīdā 4 km augstumā uzietas pazudušās lidmašīnas atlūzas

фото

Pasaulē | 2013. gada 26. janvārī plkst. 16:39

Glābēji sestdien atrada Antarktīdā pazudušās lidmašīnas ar trīs apkalpes locekļiem no Kanādas atlūzas, bet amatpersonas norādīja, ka avārija notikusi slīpā nogāzē, kurā izdzīvot nav iespējams, ziņo BNS/AFP.

Lidmašīna "Twin Otter" attālā kalnu reģionā pazuda trešdien, kad veica piegādes no Dienvidpola uz Itālijas bāzi Antarktīdas Teranovas līcī.

Četras dienas ilgušos meklēšanas darbus apgrūtināja sliktie laikapstākļi, sestdien glābšanas helikopteriem beidzot izdevās sasniegt avārijas vietu Karalienes Aleksandras kalnu grēdā.

Avārijas vieta ir 3900 metru augstumā Karalienes Aleksandras kalnu grēdas ziemeļu galā, informēja Jaunzēlandes Glābšanas koordinācijas centrs, norādot, ka lidmašīnas atlūzas atrodas uz ļoti slīpas nogāzes.

Avarējusī lidmašīna piederēja Kanādas pilsētā Kalgari bāzētajai kompānijai "Kenn Borek Air", kas veic čārterlidojumus ASV Antarktīdas programmai.

Tā pazuda apmēram pusceļā starp Dienvidpolu un Teranovas līci, kas atrodas 1400 kilometru attālumā.

Pagaidām glābējiem ir izdevies ieraudzīt lidmašīnas atlūzas no helikopteriem, bet piekļūt tām nav izdevies.

Glābšanas darbus koordinēja Jaunzēlande sadarbībā ar ASV un Itālijas varas iestādēm Antarktīdā, jo Karalienes Aleksandras kalnu grēda atrodas Jaunzēlandes atbildības zonā.

Komentāri