Aptur Malaizijas lidmašīnas meklēšanu, Mixnews.lv

Aptur Malaizijas lidmašīnas meklēšanu

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. martā plkst. 08:36

Neatbilstošu laikapstākļu dēļ otrdien apturēti avarējušās Malaizijas lidmašīnas meklēšanas darbi, ziņo LETA-AFP-DPA.

Reģionā plosās spēcīgs vējš, okeānā ir lieli viļņi un līst, skaidro Austrālijas Jūrniecības drošības pārvalde.

Tikmēr Pekinā pie Malaizijas vēstniecības otrdien pulcējušies vairāki desmiti avarējušās lidmašīnas pasažieru tuvinieki, pieprasot patiesību par notikušo.

"Kādēļ viņi mums lika tik ilgi gaidīt?" jautāts vienā no demonstrantu plakātiem.

Vairums avarējušā lidaparāta pasažieru bija ķīnieši.

Kā pirmdien paziņoja Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks, jaunākie dati liecina, ka mīklainos apstākļos pazudusī lidsabiedrības "Malaysia Airlines" lidmašīna iegāzusies Indijas okeāna dienvidos uz rietumiem no Austrālijas pilsētas Pērtas.

"Tās pēdējā pozīcija bija Indijas okeāna vidū uz rietumiem no Pērtas," teikts Razaka paziņojumā. "Tā ir nomaļa vieta, tālu no jebkādas iespējamās nolaišanās vietas. Tāpēc ar dziļām skumjām un nožēlu man ir jāinformē jūs, ka saskaņā ar šiem jaunākajiem datiem reisa "MH 370" ceļš beidzās Indijas okeāna dienvidos."

Viņš paziņoja, ka sīkāka informācija par jaunumiem tiks sniegta otrdien. Arī "Malaysia Airlines" informējusi lidmašīnā lidojušo cilvēku radiniekus, ka reiss "MH 370" ir "pazudis un neviens nav izdzīvojis".

Aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīna "Boeing 777-200" pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki.

Sakari ar lidaparātu pārtrūka brīdī, kad tā atradās netālu no Malaizijas un Vjetnamas gaisa telpu robežas, un tas notika aptuveni stundu pēc lidmašīnas izlidošanas no Kualalumpuras uz Pekinu. Lidmašīna tobrīd atradās aptuveni pusceļā starp Malaizijas dienvidu pilsētu Kota Baharu un Vjetnamas dienvidu punktu, lidojot vairāk nekā desmit kilometru augstumā. No lidmašīnas netika saņemti signāli par tehniskām ķibelēm, neatbilstošiem laikapstākļiem vai citām grūtībām.

Meklēt pazudušo lidaparātu Malaizijai palīdz 25 citas valstis.

Komentāri