Ēģiptē futbola grautiņa dalībniekiem piespriests 21 nāvessods; Portsaīdā sākušās asiņainas sadursmes, Mixnews.lv

Ēģiptē futbola grautiņa dalībniekiem piespriests 21 nāvessods; Portsaīdā sākušās asiņainas sadursmes

фото

Pasaulē | 2013. gada 26. janvārī plkst. 14:50

Ēģiptes tiesa sestdien piesprieda nāvessodu 21 personai, kas piedalījās pagājušā gada nekārtībās futbola spēles laikā Portsaīdā, kurās gāja bojā 74 cilvēki, ziņo LETA-AFP.

Tikmēr sadursmēs, kas Portsaīdā sākās pēc sprieduma nolasīšanas, jau gājuši bojā vismaz astoņi cilvēki, ziņo vietējie mediji.

Kamēr tiesas spriedums izsauca sajūsmu zālē esošajos bojāgājušo tuviniekos, jau dažas minūtes pēc tā nolasīšanas notiesāto radinieki sāka uzbrukumu cietumam, kur tiek turēti apsūdzētie.

Reaģējot uz nekārtībām, varasiestādes nolēmušas uz Portsaīdu nosūtīt armiju.

Pagaidām nav skaidrs, vai minēto astoņu upuru skaitā ir arī divi policisti, kas nošauti pie cietuma, kuram uzbrukuši notiesāto radinieki.

Kopumā šajā lietā apsūdzības izvirzītas 73 personām, un paredzēts, ka spriedums pārējiem apsūdzētajiem tiks nolasīts 9.martā.

Tikmēr sestdien nolasītais tiesas spriedums tiks nodots augstākajam Ēģiptes garīdzniekam - lielajam muftijam, kuram ir jāapstiprina visi nāvessodi.

Masu kautiņš starp vietējās komanda "Al-Masri" un Kairas "Al Ahly" līdzjutējiem sākās pēc spēles, kas pagājušā gada 1.februāra vakarā notika Portsaīdā.

Vienā no asiņainākajiem incidentiem sporta vēsturē, ko FIFA atzinusi par "futbola melno dienu", vardarbība izcēlās tūlīt pēc spēles beigu svilpes.

Spēlē ar 3:1 uzvarēja "Al-Masri", un komandas līdzjutēji izgāja laukumā, sākot apmētāt "Al Ahly" atbalstītājus ar akmeņiem, pudelēm un petardēm. Tribīnēs izcēlās panika, "Al Ahly" spēlētājiem un faniem skrienot visos virzienos, lai paglābtos no uzbrucējiem.

Vairums cilvēku drūzmā tika nospiesti, taču daži nāves gadījumi radās arī durtu brūču dēļ.

"Al Ahly" komanda, kura tika dibināta 1907.gadā, ir nopelniem bagātākā futbola vienība Āfrikas kontinentā. Kluba pastāvēšanas gados tas 36 reizes kļuvis par Ēģiptes čempionu, kā arī sešas reizes triumfējis Āfrikas Futbola federācijas (CAF) Čempionu līgas turnīrā.

Ēģiptes čempionātā "Al Ahly", kas kopumā pastāvēšanas gados izcīnījis 100 trofejas, uzvarēja iepriekšējos septiņos gados pēc kārtas.

Notikumi Portsaīdā toreiz izraisīja nekārtības arī Kairā, kurās gāja bojā vēl 16 cilvēki.

Paralēli nekārtībām Portsaīdā citās Ēģiptes pilsētās turpinās nekārtības, kuras sākās jau piektdien, kad ielās izgāja opozīcijas pārstāvji, lai pieminētu otro gadadienu kopš sacelšanās sākuma, kas noveda pie ilggadējā prezidenta Hosni Mubaraka gāšanas.

Šajās sadursmēs gājuši bojā vismaz septiņi cilvēki, bet vairāk nekā 450 guvuši ievainojumus.

Komentāri