SVF Ukrainai piešķirs līdz 18 miljardiem dolāru, Mixnews.lv

SVF Ukrainai piešķirs līdz 18 miljardiem dolāru

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. martā plkst. 12:10

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ceturtdien paziņoja, ka Ukrainas palīdzības programmas apjoms veidos 14 līdz 18 miljardus dolāru, ziņo LETA-AFP.

Sākotnējā vienošanās paredz Ukrainai noteikt smagas reformas, kas radīs ievērojamu ietekmi uz valsts ekonomiku un iedzīvotājiem.

SVF misijas vadītājs Ukrainā Nikolajs Georgijevs norādīja, ka SVF aizdevums veidos daļu no plašākas finanšu palīdzības, ko nodrošinās citas valdības un aģentūras, tās kopējam apjomam nākamo divu gadu laikā sasniedzot 27 miljardus dolāru.

Georgijevs pavēstīja, ka precīzs SVF finanšu palīdzība apjoms būs zināms vien tad, kad jaunie, Rietumu atbalstītie Ukrainas valdības līderi īstenos reformas, kuras fonds bija veltīgi cerējis sagaidīt no Kremļa atbalstītā prezidenta Viktora Janukoviča.

"Šo programmu SVF valde apstiprinās tad, kad tiks īstenoti manis minētie pasākumi," sacīja Georgijevs. "Mēs sagaidām, ka apstiprinājums tiks nodrošināts līdz aprīļa beigām."

Kā vienu no galvenajiem programmas apstiprināšanas priekšnosacījumiem SVF noteicis prasību Ukrainai nekavējoties pārtraukt izšķērdīgās gāzes subsīdijas.

Tāpat fonds vēlas, lai Ukrainas Centrālā banka pārtrauktu valsts nacionālās valūtas vērtības palielināšanu, bet valdība samazinātu korupciju un birokrātiju.

Ukrainas finanšu ministrs Oleksandrs Šlapaks šonedēļ paziņoja, ka Ukraina no SVF lūgs aizdevumu 15 miljardu ASV dolāru apmērā.

Viņš piebilda, ka kredīta summa varētu sasniegt arī 20 miljardus dolāru.

Komentāri