Krievija grasās izraidīt no Krimas Ukrainas pilsoņus, Mixnews.lv

Krievija grasās izraidīt no Krimas Ukrainas pilsoņus (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. martā plkst. 15:41

Visi Krimas iedzīvotāji, kuri nav bijuši reģistrēti uz 18.martu, tiks uzskatīti par ārvalstniekiem, ziņo LETA-UNIAN.

Visām šīm personām līdz 19.aprīlim jāatstāj Maskavas anektētā teritorija, un atgriezties viņi varēs, tikai "likumīgā kārtā saņemot uzturēšanās atļauju", Sevastopoles iekšlietu pārvaldē sarīkotajā preses konferencē paziņoja Krievijas Federālā migrācijas dienesta pārstāve Viktorija Gičko.

Viņa piebilda, ka par Krievijas pilsoņiem tiek uzskatīti tikai tie anektētajā Krimā dzīvojošie Ukrainas pilsoņi, kas tur bijuši reģistrēti 18.martā. Pārējie esot ārvalstnieki, kuriem "Krievijas teritorijā jāuzturas uz likumīga pamata".

"Taču tā kā viņiem nav šādu dokumentu, viņiem tiek dots laiks, lai viņi teritoriju atstātu, bet pēc tam iebrauktu Krievijas Federācijā un noformētu visus nepieciešamos dokumentus," sacīja Krievijas ierēdne. Pretējā gadījumā šīs personas tikšot sauktas pie administratīvās atbildības.

Līgumā par Krimas aneksiju, kuru pagājušajā nedēļā parakstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krimas separātistu līderi, noteikts, ka visi Krimas un Sevastopoles teritorijā dzīvojošie Ukrainas pilsoņi un personas bez pilsonības tiek atzītas par Krievijas pilsoņiem. Viena mēneša laikā personas, kurām ir Ukrainas vai kāda cita pilsonība, var paziņot par savu vēlmi saglabāt šo pilsonību.

No Gičko teiktā netieši izriet, ka tiem, kuri atteiksies pieņemt uzspiesto Krievijas pilsonību, arī nāksies no Krimas izbraukt.

Komentāri 1
Mariopirms 4 gadiem
Sākas etniskās tīrīšanas.