Timošenko kandidēs Ukrainas prezidenta vēlēšanās, Mixnews.lv

Timošenko kandidēs Ukrainas prezidenta vēlēšanās

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. martā plkst. 16:12

Ukrainas bijusī premjerministre Jūlija Timošenko ceturtdien paziņojusi, ka kandidēs 25.maijā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, ziņo LETA-DPA/AFP.

53 gadus vecā Timošenko savu nolūku kandidēt apstiprināja sarunā ar žurnālistiem.

Timošenko sevi pozicionēja kā kompromisa figūru, kas spējīga aizstāvēt gan savus vecos atbalstītājus, gan krieviski runājošos Ukrainas iedzīvotājus, kuri galvenokārt apdzīvo valsts austrumus un raugās Kremļa virzienā.

"Es spēšu atrast kopīgu valodu ar visiem, kas dzīvo austrumos," norādīja Timošenko.

Viņa arī solīja saraut ciešās saites, kas līdz šim vieno politiku un biznesu Ukrainā, ļaujot grupai oligarhu sapelnīt bagātības ar apšaubāmu darījumu palīdzību.

"Es atšķiros no visiem pārējiem prezidenta kandidātiem, jo es patiešām spēšu to izdarīt; es patiešām spēšu sagraut šīs klaniem līdzīgās korporācijas," paziņoja Timošenko.

"Neviens no pārējiem politiķiem, kas gatavojas kandidēt uz prezidenta amatu, neizprot nelikumību dziļumu, kas valda Ukrainā," viņa piebilda.

Četru respektablu sabiedriskās domas izpētes uzņēmumu trešdien publiskotā aptauja liecina, ka Timošenko popularitātes ziņā pašreiz ierindojas trešajā vietā. Par viņu gatavi balsot 8,2% iespējamo vēlētāju.

Pirmajā vietā ierindojas uzņēmējs un politiķis Petro Porošenko, kuru atbalsta 24,8% aptaujāto, bet otrajā vietā - bijušais pasaules čempions boksā un opozīcijas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko, kuru atbalsta 8,9% aptaujāto.

Komentāri