Divas nedēļas pirms slepkavības ukraiņu radikālim lika bēgt no valsts, Mixnews.lv

Divas nedēļas pirms slepkavības ukraiņu radikālim lika bēgt no valsts

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. martā plkst. 14:02

"Labējā sektora" koordinators Romāns Kovals pastāstīja par to, ka neilgi pirms nāves ukraiņu radikālis Aleksandrs Muzičko satikās ar Ukrainas valdības pilnvaroto personu pretkorupcijas politikas jautājumos Tatjanu Černovolu, raksta "LifeNews".

"Divas nedēļas pirms Aleksandra Muzičko slepkavības uz šejieni bija atbraukusi Tatjana Černovola un runāja ar Sašu. Pēc viņu sarunas viņš teica: „Viņi grib, lai es pazūdu uz trim līdz četriem mēnešiem." Par to piedāvāja 20 tūkstošus dolāru. Proti, vajadzēja, lai viņš aizbrauc aiz Rovenskas apgabala robežām," skaidroja "Labējā sektora" koordinators.

Pēc Kovala teiktā, Muzičko atteicās, bet Černovola rīkojās pēc Turčinova pavēlēs un runāja ar nacionālistiem ultimāta formā. Tostarp jaunās varas pārstāves paskaidroja, ka Eiropas Savienības un ASV acīs Ukraina nevar būt demokrātiska, kamēr "uz ielām ar automātu skraida tāds kā Saško".

"Viņa teica, ka atbraukusi no Turčinova speciāli šai sarunai. Kamēr Saša atrodas Ukrainā, kredīta no Starptautiskā Valūtas fonda nebūs. Pēc tā visa teikt, ka tā nebija slepkavība – tas ir neprāts! Proti, jautājumiem vairs nevajadzētu rasties – tā bija politiskā slepkavība. To pastrādāja milicija. Aiz tās ir augstākā politiskā valsts vara," paziņoja Kovals.

Pēc nacionālista teiktā, Ukrainas vara spēlē dubultu spēli. Kovals ir pārliecināts, ka prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs un iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs valsts apvērsumā izmantoja "Labējā sektora" spēkus un tagad grib tikt no tā vaļā, Eiropas priekšā saglabājot demokrātijas izpausmi.

"Varu, kas ir patlaban,mēs iesēdinājām šajā krēslā. Turčinovs, Jaceņuks, Avakovs ir vainīgi šajā slepkavībā, bet kas būs nākamais, mēs nezinām. Viņi visu grib norakstīt uz bandītu savstarpējiem strīdiem, bet viņiem tas neizdosies," paziņoja Romāns Kovals.

Komentāri