Vācijas ministrs: Eiropai nav alternatīvas Krievijas gāzei, Mixnews.lv

Vācijas ministrs: Eiropai nav alternatīvas Krievijas gāzei

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. martā plkst. 15:29

Nepastāv "saprātīgas alternatīvas" Krievijas gāzei, lai apmierinātu Eiropas enerģijas vajadzības, izteicies Vācijas ekonomikas ministrs Zigmārs Gabriels, ziņo LETA-AFP.

Liela daļa cilvēku uzvedoties tā, it kā būtu pietiekoši daudz citu avotu, no kuriem Eiropa varētu iegūt sev nepieciešamo gāzi, taču šis neesot tas gadījums, Gabriels ceturtdien norādīja enerģētikas forumā, kuru organizēja vācu laikraksts "Neue Osnabrücker Zeitung".

Šie komentāri tikuši publiskoti laikraksta piektdienas izdevumā. Vācijas atkarībai no Krievijas gāzes vajadzētu kalpot kā motivācijai, lai risinātu dialogu Ukrainas jautājumā un neļautu pašreizējai krīzei ar Krieviju vēl vairāk saasināties, sacīja Gabriels.

"Krievija savas saistības ievērojusi pat Aukstā kara drūmākajos laikos," piebilda ministrs.

Vācija no Krievijas importē aptuveni 35% no tās patērētās gāzes, kamēr citās Austrumeiropas valstīs šis īpatsvars ir krietni lielāks.

Polijas premjerministrs Donalds Tusks nesen izteicās, ka Vācijas atkarība no Krievijas gāzes turpina radīt draudus Eiropas suverenitātei.

Gabriels uzsvēra, ka Norvēģijai, kas bieži tiek uzskatīta par iespējamu alternatīvu avotu, vien ir ierobežotas eksporta iespējas, bet gāze no Nīderlandes neatbilst nepieciešamajai kvalitātei.

Viņa komentāri gan ir pretstatā ar citu Vācijas amatpersonu, tostarp kancleres Angelas Merkelas, uzskatiem, ka notikumiem Ukrainā vajadzētu likt "pārskatīt enerģētikas politiku un samazināt Eiropas atkarību no Krievijas gāzes un naftas".

Komentāri