Visā pasaulē astoto reizi atzīmēs "Zemes stundu", Mixnews.lv

Visā pasaulē astoto reizi atzīmēs "Zemes stundu"

фото

Pasaulē | 2014. gada 29. martā plkst. 11:59

Sestdienas vakarā no plkst. 20:30 līdz 21:30 visā pasaulē jau astoto reizi tiks atzīmēta Pasaules dabas fonda akcija "Zemes stunda", kad simboliski tiek aicināts uz stundu izslēgt apgaismojumu.

"Zemes stunda" tiks atzīmēta vairāk nekā 150 valstīs, ieskaitot Latviju. Dažādās pasaules valstīs akcijas dalībnieki uz 60 minūtēm izslēdz elektrību, lai parādītu, ka nav vienaldzīgi pret planētas nākotni un aicinātu pret Zemes resursiem rīkoties apdomīgi.

Arī Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma aicinājusi visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī Latvijas iedzīvotājus piedalīties "Zemes stundā". Rīgā no plkst. 20:30 uz stundu simboliski tiks izslēgts Vanšu tilta apgaismojums un atslēgts aptuveni 35% no visa apgaismojuma pilsētā.

Ar šo soli Rīga nodemonstrēs solidaritāti ar daudzām citām Eiropas pilsētām, apliecinot ieinteresētību risināt problēmas, kas saistītas ar klimata pārmaiņām.

Tieši uz vienu stundu apgaismojums tiks izslēgts tādās pazīstamās celtnēs kā Kremlis Maskavā, "Empire State Building" Ņujorkā, Edinburgas pilī, Eifeļa tornī, pasaules augstākajā celtnē Dubaijā un daudzviet citur pasaulē.

Komentāri