ANO: ASV pārkāpj cilvēktiesības, Mixnews.lv

ANO: ASV pārkāpj cilvēktiesības

фото

Pasaulē | 2014. gada 29. martā plkst. 15:43

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) cilvēktiesību komiteja savā ziņojumā norādījusi, ka ASV tiek pārkāptas cilvēktiesības, theverge.com.

Komitejas ekspertu padome noskaidrojusi, ka ASV rāda bīstamu piemēru daudzos jautājumos, sākot ar nelikumīgām metodēm pretterorisma pasākumos, ieskaitot spīdzināšanu un beidzot ar necilvēcīgu attieksmi pret imigrantiem.

Saskaņā ar 18 neatkarīgo padomes ekspertu slēdzienu, ASV nepieciešams nodrošināt caurskatāmību vairākās jomās:

  • rasu jautājumi un tiesībsargājošo iestāžu spēka pielietošana pret aizturētajiem, tostarp slepkavības un ASV – Meksikas robežas
  • darba verdzība starp iebraucējiem un ASV pilsoņiem
  • progresa trūkums jautājumā, kas saistīts ar vardarbības pret sievietēm izskaušanu
  • nāvessoda pielietošana, ieslodzīšana vieninieka kamerās, mūža ieslodzījums nepilngadīgajiem bez tiesībām uz priekšlaicīgu atbrīvošanu
  • liegums ieslodzītajiem balsot
    un citās.

"ASV savi uzskata par zinātājiem cilvēktiesību jomā un pieprasa citām valstīm tās ievērot, taču paši neievēro starptautiskos standartus šajā jomā," sacīja organizācijas "Amnesty International" pārstāvis ANO Hose Luiss Diass.

"ANO komitejas rekomendācijas parāda plaisu starp ASV saistībām cilvēktiesību jomā un spēkā esošajiem tiesību aktiem un praksi," piebilda Amerikāņu pilsonisko tiesību aizsardzības savienības direktors Džamils Dakvars.

Vadošie ASV plašsaziņas līdzekļi ignorējuši ziņojumu, bet "New York Times" to pieminēja ļoti īsā tekstā.

Komentāri