Lukašenko ticies ar Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītāju Turčinovu, Mixnews.lv

Lukašenko ticies ar Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītāju Turčinovu

фото

Pasaulē | 2014. gada 29. martā plkst. 17:44

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko sestdien negaidīti ticies ar Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītāju Oleksandru Turčinovu, vēsta LETA-AFP/INTERFAX.RU.

Baltkrievijas prezidenta birojs pavēstīja, ka tikšanās ar Turčinovu notikusi Lukašenko rezidencē Ļaskoviču ciemā netālu no robežas ar Ukrainu. Lukašenko pēc tikšanās pavēstīja, ka ar Turčinovu radis sapratni visos aktuālajos jautājumos.

"Tās bija ļoti noderīgas sarunas. Mēs apmainījāmies ar viedokļiem visos jautājumos. Un es esamu ļoti priecīgs par mūsu tikšanās rezultātiem. Mēs radām sapratni par visām problēmām un mūs satraucošajiem jautājumiem," žurnālistiem pavēstīja Lukašenko.

Pēc viņa teiktā, ukraiņu tautai nevajag saskatīt baltkrievos "ne pat ienaidniekus, sāncenšus, jūs pat nevarat tā domāt: mēs vienmēr brālīgi, cilvēcīgi esam attiekušies pret ukraiņiem".

Viņš piebilda, ja starp pusēm arī bijušas kādas nesaprašanās, tad tikai nepareizas informētības vai kaut kādu citu problēmu dēļ.

Piektdien Lukašenko intervijā Ukrainas televīzijai pavēstīja, ka ir telefoniski sazinājies ar partijas UDAR līderi un bijušo pasaules čempionu boksā Vitāliju Kļičko un cer nākotnē izveidot draudzīgas attiecības ar Ukrainu.

"Mēs taču esam kaimiņi. Galvenais mērķis ir Ukrainas tauta, Baltkrievijas tauta. Lūk tur nekādas šķelšanās nedrīkst būt," sacīja Lukašenko. "Ja vajag, ir jārunā kaut vai ar pašu velnu, lai tikai nenotiktu sliktākais."

Komentāri