Pastiprina pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšanu, Mixnews.lv

Pastiprina pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšanu

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. martā plkst. 13:49

Mīklainos apstākļos pazudušās lidsabiedrības "Malaysia Airlines" lidmašīnas meklēšanas darbi Indijas okeānā nepilnus 2000 kilometrus no Austrālijas rietumu piekrastes svētdien pastiprināti, iesaistot tajos kopumā astoņus kuģus un desmit lidmašīnas no sešām valstīm, ziņo LETA-AFP/DPA.

Meklēšana šobrīd aptver reģionu, kas platības ziņā aptuveni līdzinās Norvēģijai.

Tiesa, vienu glābšanas lidmašīnu negaidīti nācies novirzīt palīgā kādam kuģim aptuveni 650 kilometrus uz ziemeļiem no Antarktīdas piekrastes, no kura saņemts nelaimes signāls. Vēlāk no Pērtas izbrauks vēl viens Austrālijas kuģis ar īpašu ASV piegādātu iekārtu lidmašīnas "melnās kastes" meklēšanai.

Pagājušas 22 dienas, kopš lidmašīna, kurā atradās 239 cilvēki, pazuda ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu, bet mēģinājumi plašā okeāna reģionā atrast tās atlūzas pagaidām nav vainagojušies panākumiem. Lai gan okeānā tika pamanīti peldoši priekšmeti, kas devuši cerības, līdz šim tomēr nav izdevies atrast neko, kas būtu saistīts ar pazudušo lidmašīnu.

Tikmēr Kualalumpurā no Ķīnas svētdien ieradušies 39 pazudušās lidmašīnas pasažieru tuvinieki, kas uzskata, ka no viņiem tiek slēpta patiesība un vēlas tikties ar Malaizijas valdības augstākajām amatpersonām, lai pieprasītu vairāk informācijas. Vairākas ķīniešu ģimenes Malaizijā ieradušās jau agrāk.

Kā paziņojis Austrālijas premjerministrs Tonijs Abots, viņa valdība neatkāpsies, kamēr nebūs izdarījusi visu iespējamo, lai pazudušās lidmašīnas pasažieru tuviniekiem un plašākai sabiedrībai sniegtu vismaz nedaudz lielāku ieskatu par notikušo.

Komentāri