Lukašenko: Lieciet mieru Putinam, viņš nav nedz agresors, nedz dēmons (VIDEO), Mixnews.lv

Lukašenko: Lieciet mieru Putinam, viņš nav nedz agresors, nedz dēmons (VIDEO) (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. martā plkst. 20:23

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko gatavs kļūt par starpnieku, lai atrastu risinājumu Krievijas un Ukrainas krīzei. Par to viņš sacīja intervijā raidījumam "Šuster Live".

Lukašenko paziņoja, ka Krima ir Krievijas teritorija.

Kā skaidroja Baltkrievijas līderis, Kijevas varasiestādes paši deva Maskavai iemeslu atņemt pussalu, kā arī ar savām darbībām pierādīja, ka Krima viņiem nepieder.

"Ja tā ir Jūsu zeme, kāpēc Jūsu karavīri necīnījās par viņu? Par to, ka kaut kas tāds varēja notikt Baltkrievijā, iztēlojos šausmu sapnī. Pat ja mūsu karavīri rīkotos tāpat, kā ukraiņu, - sēdētu kā peles zem slotas, es būtu pirmais, kas būtu gājis karot vienatnē," sacīja Lukašenko.

Tāpat viņš izslēdza iespēju, ka Ukrainai varētu uzbrukt no Baltkrievijas teritorijas.

"Es vispār nestādos priekšā, lai ar tankiem iebrauktu Kijevā," paziņoja prezidents.

Tāpat viņš norādīja, ka neredz iemeslus neatzīt pašreizējo Ukrainas valdību. Lukašenko atgādināja, ka vienu reizi ticies ar Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītāju Oleksandru Turčinovu Baltkrievijas pilsētā Gomeļā un noturēja viņu par "adekvātu cilvēku", ziņo RBK.

"Es uzturu attiecības ar Turčinovu, kā arī runājos ar pašreizējās koalīcijas pārstāvjiem, it īpaši ar Vitāliju Kličko. Tuvākajā laikā mēs tiksimies ar Turčinovu un noskaidrosim, kā uzturēt attiecības starp mūsu valstīm. Mēs taču esam kaimiņi," sacīja Baltkrievijas līderis.

Lukašenko arī pauda pārliecību, ka uzlabosies attiecības starp Turčinovu un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Viņš pat paziņoja, ka šajā gadījumā būtu gatavs kļūt par starpnieku, tiesa, atzīstot, ka šī loma viņam "sēž aknās".

"Ja man pateiks, ka tas ir svarīgi priekš manas Ukrainas un manas Krievijas, tad esmu gatavs būt par starpnieku," sacīja Lukašenko, uzsverot, ka netiecas pēc šīs lomas.

"Aprīlī es tikšos ar [Krievijas prezidentu] Vladimiru Putinu pie mums Minskā. Tas arī būs starpniecība, kaut gan es pēc tās netiecos," Lukašenko citē ziņu aģentūra ITAR-TASS.

Tāpat Lukašenko intervijā raidījumam "Šuster Live" sacīja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārspēja viņu diktatūrā.

"Pārspēja, un paldies Dievam. Mani liks mierā, bet viņam visu uzkārs," sacīja Baltkrievijas līderis. Viņš arī pavēstīja, ka kad bija to pateicis Putinam, Krievijas prezidents nosmējās. Šis paziņojums saistīts ar Putina lēmumu par Sevastopoles un Krimas anektēšanu.

Lukašenko arī norādīja, ka neatzīst Viktoru Janukoviču par Ukrainas prezidentu. Pēc Lukašenko teiktā, Janukovičam, neskatoties ne uz ko, bija jāpaliek ar savu tautu.

"Sēdēt rezidencē un baudīt savu varu, bet pēc tam aizbēgt? Par to es viņu nosodu kā draugu," piebilda Lukašenko.

Baltkrievijas prezidents arī aicināja nedēmonizēt Putinu un apliecināja, ka Krievijas līderim nav plānu sagrābt Ukrainu.

"Nevajag viņu dēmonizēt, viņš vispār nav nedz dēmons, nedz agresors. Viņš lieliski saprot, ka ja ies līdz Dņeprai, Rietumu Ukrainai un atkal apvienos šīs teritorijas ar Krieviju, kā kādreiz, acīmredzot, kaut kur, kaut kas bijis, tas pāries visas robežas. Tas kategoriski nav iespējams, viņš to saprot un zina, kas viņš būs pēc tam," sacīja Lukašenko, piebilstot, ka Putinam pat nebija tādu nodomu.

"Prezidentam Putinam nav nodomu iet tālāk - saku to, uzņemoties atbildību [par saviem vārdiem]. Viņš ļoti precīzi pateica: ir kāda robeža, sarkanā līnija, kuru nedrīkst pārkāpt. Saprotiet, Krieviju nomocīja līdz brīdim, kad viņa jau nevarēja nereaģēt. Priekš Krievijas, tādas impērijas, tas bija līdzvērtīgi nāvei," uzsvēra Lukašenko.

Baltkrievijas prezidents piekrita, ka Ukrainā daudzi uzskata, ka notika teritorijas un suverenitātes piesavināšana.

"Un tālākā kustība šajā virzienā tiks uzskatīta par agresiju. Tā to uztvers visi ukraiņi. Mēs nekādā gadījumā nedrīkstam pielietot spēku Ukrainā. Daudzu iemeslu dēļ man kategoriski nepatīk tas, kas šodien notiek austrumos. Tur vajag spēlēt ar mērķi nomierināt situāciju, nevis saspīlēt," uzskata Lukašenko.

Atgādinām, ka ANO Ģenerālā asambleja ceturtdien pieņēmusi Rietumu atbalstītu rezolūciju, kurā nosodīts Krimas referendums par pievienošanos Krievijai un Krievijas īstenotā Krimas aneksija. Par juridiski nesaistošo rezolūciju balsoja 100 asamblejas locekļi, pret balsoja 11, bet 58 no balsošanas atturējās. Tikmēr baltkrievu delegācija šajā balsojumā atbalstīja Krieviju.

Komentāri 2
gribpirms 4 gadiem
Un ko viņš darīs, starpnieks tāds? Atnāks un teiks: Rebjata, ne rugajties?)))
Munispirms 4 gadiem
Vecais murgo, bet Rietumu nauda nesmird.